| Diddutzu a întrebat:

In urma cu 2 luni am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu, insa am folosit prezervativ si nu a ejaculat. Dupa aceea, am luat antibiotice timp de 10 zile. Imi intarzie menstruatia, ultima data am avut-o in 2 iulie. Am mici scurgeri de culoare alba, pe care le aveam si inainte, dar de ce imi intarzie menstruatia?

Răspuns Câştigător
| Daria1998 a răspuns:

Deci, fi atenta. Aceasta intarziere nu este provocata obligatoriu de o sarcina. Aceste antibiotice pe care le ai administrat iti pot provoca aceasta intarziere si o anumita dereglare. Ai fost racita? Tu daca ai facut o protejat mai ales ca nu a ejaculat, nu are de ce sa ti puna un semn de intrebare. Antibioticele schimba imunitatea si daca ai fost racita e normal sa ai si intarzierea. Ma confruntam si eu cu raceala. Dar ar fi ok daca ai face un test desi atat timp cat practic nu ai avut parte de *surprize* nu e necesar 100%. Poti incerca. Insa daca este negativ, fa un consult ginecologic.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din cauza sexului ai dereglări hormonale, si posibil si din cauza infectiei sa intîrzîie ciclul, un consult ginecologic este cel mai indicat. Ce varsta ai?

| Necunoscut112 a răspuns:

Testul de sarcina ţi-a ieşit negativ?

| Numeadevarat a răspuns:

Am patit si eu, esti gravida sad

| Mocanca_Bianca_1958 a răspuns:

Menstruația poate întârzia din anumite cauze, nu neapărat sarcina. Cum ar fi Stres, alimentația, chisturi ovariene, antibiotice. Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic și sa vezi ce și cum