| sunshine19680925 a întrebat:

În urmă cu două săptămâni m-am despărțit de iubitul meu cu care eram împreună de un an. A fost dorința lui, motivând cu faptul că "ne-am consumat". Am hotărât să rămânem prieteni, cu atât mai mult cu cât împărțim aceeași prieteni, suntem colegi de facultate etc. Am vorbit normal după ce s-a terminat relația, ne-am comportat perfect normal, până aseară când, vorbind prin mesaje, i-am spus că am ieșit cu cineva, în oraș, la un suc. Când nu am vrut să îi spun despre cine este vorba, s-a supărat extrem de rău, s-a enervat și mi-a spus​ să nu-l mai caut niciodată. Ulterior i-am zis despre cine era vorba, dar încă nu vorbește cu mine. Eu sunt strict prietenă cu tipul respectiv, nici nu s-ar pune problema de alt ceva. Încă sufăr foarte mult după el și încă îl iubesc, de asta îmi doresc să rămânem măcar prieteni, să știu că e bine. Spuneți-mi cum să îl împac. Nu știu ce să mai fac. Sunt foarte supărată și îngrijorată că îl voi pierde pentru totdeauna. Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! Psihologic, nu este deloc un nechibzuit, sau nu ar trebui sa te feresti de el.In ce ai scris atat de frumos, trag concluzia ca inca relatia voastra este una de comuniune frateasca.Probabil s-ar fi ivit o impacare cat de curand,iar faptul ca s-a maniat pe tine, este din gelozie.Tu te simti ostila pentru ca, da inca il iubesti. Observa-i mania de caracter, este constructiva sau doar din propriul egoism personal de a te avea doar pentru el? Partea cea mai buna este ca exista viata de cuplu, dupa pierdere. Timpul atat de pretios le rezolva de la sine.Raspuns castigator? big grin

13 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

L-ai pierdut deja, ai uitat? Nu aduna cioburile ca o sa te tai.

| maradi3 a răspuns:

Gelos prost! Scapa de el! Nu asa se procedeaza! Pai ori v-ati terminat relatia, ori nu!?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti disperata rau dupa fostul

| RAY a răspuns:

Suferi pe naiba, dupa despartire ai iesit cu altul apreciez sinceritatea dar lasa vrajeala cu iubirea si cu suferinta, cum sa simta ala cand iai spus asta, asta niciodata nu m-a iubit e si logic, voi dragele mele nu simti iubirea va folositi de noi apoi pa next

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

E doar un prost. N-ar trebui sa suferi dupa toti prostii.

| RAY a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Cum e un prost din moment ce ea s-a vazut cu altul a doua zi dupa despartire pai unde e marea iubire feminima?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru RAY):

Nu am zis ca ea n-ar fi. M-am legat doar de el, fiindca el s-a despartit de ea, apoi tot el incepuse sa fie gelos. Ma rog, poate nici n-or fi fost faptele asa cum le-a relatat ea. Dar din ceea ce ne-a spus, vina e a lui.

| RAY a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

E vina lui e ca a fost un fraier care a crezut in ea ai dreptate

| sunshine19680925 explică (pentru RAY):

Cel cu care m-am întâlnit îmi este coleg de facultate și trebuia să finalizăm un proiect, iar el venit cu ideea să o facem la un suc. Nu l-am înșelat niciodată și nici nu aș fi în stare. Dacă nu ai ceva bun de zis, ține veninul pentru tine.

| RAY a răspuns (pentru sunshine19680925):

Te cred, ai baut ceva cu el partea asta o cred apoi ce a urmat stim prea bine

| sunshine19680925 explică (pentru RAY):

Ești nesimțit și frustrat. Nu știu și nici nu mă interesează ce femei ai avut tu până acum, dar dacă altele și-au bătut joc de tine, nu înseamnă că toate facem la fel. Îl iubesc mai mult decât orice și nu trebuie să îți dovedesc ție în niciun fel. Te rog să nu mai comentezi la întrebarea mea.

| RAY a răspuns (pentru sunshine19680925):

Multumesc frumos de compliment, te inteleg adevarul doare, eu nu team jignit cu nimic, ok multa bafta in ceea ce faci, dar vezi ca se intoarce roata candva si pentru tine, adio

Răspuns utilizator avertizat