| anonim_4396 a întrebat:

Buna. In urma cu doua săptămâni cam așa, am avut o scurgere lipicioasa și era puțin maro deschis. M-a ținut vreo doua zile cam așa. După ce am avut acea scurgere, am început sa ma simt rău. Aveam dureri de cap, greață. Menstruația îmi vine la 30 și ceva de zile. Normal pe calendar îmi scrie ca in data de 25 trebuie sa vina dar nu mi-a venit.
Am făcut un test barza ultrasensibil cel care îți spune cu 5 zile mai repede.
Mi-a ieșit negativ. Îl făcusem joi parca.
Ciclu încă nu mi-a venit dar ma simt rău. Am tot o stare de greață, durere de cap.
Ma simt balonata.

După cât timp sa fac din nou testul?
Deși mi-a ieșit negativ, pot fi însărcinată?

Menționez ca l-am făcut joi și pe calendar îmi scrie ca îmi vine duminica.

Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina nu se face marti, joi sau duminica se face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, ca sa arate corect, daca esti sau nu gravida.

Orice test de sarcina facut inainte de 21 de zile de la ultima partida sexuala va fi eronat si este inutil.

| Violleta2022 a răspuns:

Inca ceva: cand ai ciclul menstrual de tip NEREGULAT nici o aplicartie din lume nu iti poate spune cand iti vine ciclul urmator, pentru ca un aparat electronic nu stie ce pregatesc hormonii din corpul tau.

Arunca aplicatia aia, ca mai tare te incurca, yu avand clar un ciclu de tip neregulat, iar pe viitor foloseste prezervativ la toate partidele sexuale, ca sa nu mai ai stres ca ramai gravida.