| MadalinaIancu a întrebat:

La multi ani tuturor! Am o intrebare care ma nelinisteste in ultimele zile, iar cateva raspunsuri si pareri mi-ar prinde bine si poate m-ar ajuta sa ies din incertitudine!
Am 20 de ani si acum cateva zile, mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu, cu care am o relatie de un an de zile. Virgina fiind, m-a durut foarte tare si din aceasta cauza nu a reusit sa ma penetrze nici prima si nici a doua oara; la a treia incercare m-a penetrat foarte putin, si abia a treia zi, adica la a patra incercare, penetrarea a avut loc complet. Problema este ca nu am folosit prezervativ, anticonceptionale sau alte metode de contraceptie, prietenul meu spunandu-mi ca va avea grija sa nu se intample nimic, iar eu stiu ca ejacularea a avut loc dupa ce "s-a retras", numai ca in timpul actului sexual, la un moment dat, ma simteam foarte umeda in interior, dar iubitul meu imi spune ca eu eram umeda. Acum sunt ingrijorata din cauza ca inca nu mi-a venit menstruatia, dar tin sa adaug ca am un ciclu menstrual neregulat, spre exemplu: pentru luna sept, menstruatia mi-a venit pe data de 27, pentru luna oct pe 1 noiembrie, pentru luna noiembrie pe 2 decembrie, iar pe luna decembrie inca nu mi-a venit. Intrebarea mea este daca e posibil sa fi ramas insarcinata, avand in vedere ca nu am folosit prezervativ, si desi prietenul meu nu a ejaculat in mine?
Ajutati-ma cu un raspuns, cu o parere! Sunt foarte ingrijorata! Va multumesc!

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Deocamdată nu ai cum să-ți dai seama dacă întârzierea se datorează ciclului tău neregulat sau sarcinii nedorite.
Da, este posibil să fi rămas însărcinată, grație lichidului pre-ejaculator, care conține spermatozoizi.
Ceea ce ți-a propus prietenul tău ca metodă contraceptivă, se numește „coitus interruptus", o metodă ineficientă, deoarece el nu-și poate controla acest lichid seminal, despre care am vorbit mai sus.
Nu ai ce să faci decât să numeri 21 de zile de la penetrarea propriu-zisă și să faci un test de sarcină cu urina de dimineață, pentru un rezultat concludent.
Baftă și mare grijă de acum în colo!

| briosicabriosel a răspuns:

Buna Mda :*
Deci...
Acea umiditate era si de la tine si de la el, pentru ca ti-e ti-se lubrifiaza vaginul. Iar penisul lui la fel, se lurifia, acel lichid se numeste lichid preejaculator, si el contine spermatozoizi dar in cantitati mici, dar totusi nu esti ferita de o sarcina. Asteapta 7zile si fa un test de sarcina. Sper sa iasa negativ... Data iitoare incercati sa va protejati, iar pentru ca ciclul tau sa fie regulat, fa un control la un ginecolog si spune-i ca nu e regulat acesta iti va face un control si iti va da niste pastilute, poti vorbi si de anticonceptionale daca vrei. Daca Doamne fereste se mai intampla un accident de exemplu sa se rupa prezervativul, exista pastila de a2a zi care costa in jur de 55-80 lei. Bafta. sper ca te-am ajutat, daca mai ai vreo nelamurire, da-mi un mesaj si iti raspund

| Adella92 a răspuns:

Orice este posibil.mai ales daca poate nici el nu era f experimentat.Din ce stiu de la mama.atunci cand ejaculeaza in tine sau cand simtiti amandoi acel ceva (placere sau cum vrei sa o numesti) sigur ramai insarcinata. Sfatul meu asteapta 15 zile...si fa-ti si tu un calcul preventiv ca sa estimezi data cand trebuie sa iti vina menstruatia. daca iti intarzie peste 15 zile sigur ai ramas.eu iti doresc multa bafta.eu ti-am spus cam ce stiu. sper sa-ti fie de folos

| briosicabriosel a răspuns (pentru Adella92):

A specificat ca nu are ciclu menstrual regulat, deci nu are cum sa estimeze

| fresHZoNe a răspuns:

Pai din moment ce s-a retras. tu de cate ori crezi ca isi putea da drumu? laughing stai chill ca era de la tine acea umezeala!

| StyLLeZoR a răspuns:

E posibil!