| Sasuuu2001 a întrebat:

Buna Lume
Problema mea este cam asa...
Eu am vizionat filme porno de cand aveam 10 ani si am inceput sa ma masturbez
De cand mi-am inceput viata sexuala nu am putut sa ma Termin cu nici o iubita
Dar cand ma uit la un Film porno si ma masturbez in 5 Minute sunt gata
Cum as putea rezolva problema asta si ce ar trebui sa fac
Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Masturbarea excesiva poate duce la asemenea probleme psihice, adica imposibilitatea sa poti intertine relatii intime cu femeile.
Renunta la masturbare si la vizionat de pornografie si in timp, dupa multe luni, vei vedea ca incet-incet va apare si dorinta sa ai sex cu o femeie, fiind capabil sa intretii relatii sexuale cu o femeie.

| Emilian65 a răspuns:

Lasă masturbarea și consulta un medic urolog.

| Hyperion7 a răspuns:

Renunța la filmele porno, respira mai mult în timpul sexului, masturbării.
Daca e vorba de sex, dă una mica înainte și după o să fii freshwinking
Cu plăcere!

| Sasuuu2001 explică (pentru Hyperion7):

Multumesc de raspuns
Eu sunt impreuna cu iubita mea de 6 luni si de cate ori facem sex nu ma pot termina
Nici prin sex oral si nici penetrare
Din cauza problemei de mai sus

| Katheriina a răspuns:

Renunta la porno cel putin 1 an de zile. Ai sistemul dopaminergic distrus si trebuie reechilibrat, in timp vei vedea rezultate, ca femeile ti se vor parea atragatoare si se ca rezolva. Ține de tine

| Sasuuu2001 explică (pentru Katheriina):

Iti multumesc foarte mult de sfat

| doctorandus a răspuns (pentru Katheriina):

"Ai sistemul dopaminergic distrus si trebuie reechilibrat" este delir.

| Sasuuu2001 explică (pentru doctorandus):

Multumesc foarte mult de raspuns
Eu acum am decis cu prietena mea
Sa luam o pauza de la sex cel putin 1 luna sau 2, eu am renunatat la filmele xxx de 5 luni dar cum ati spus dumneavoastra mai sus, sistemul meu dopaminergic este distrus si trebuie reparat

| doctorandus a răspuns (pentru Sasuuu2001):

Eu nu am spus asa ceva. Eu am spus ca ce-a spus ea este o aberatie (delir). Se ia dupa tot felul de pseudologi care umplu internetul cu delir mistic.

| doctorandus a răspuns (pentru Katheriina):

Virgiliu Gheorghe (Virgiliu George Vlaescu) este vestit in lumea medicilor pentru delir paranoic si escrocherii medicale.

„Am citit-o. Virgiliu Gheorghe nu e om de știință, iar cartea este o adunare de obsesii și manifestări paranoice lipsite de orice suport. Presupun că acum glumești, nu? Nu poți, în mod serios, într-o discuție serioasă, să-mi recomanzi așa ceva. Cartea ar fi revoltătoare dacă nu ar fi hilară. Și acum vorbind serios, spune-mi o carte adevărată, nu îți mai bate joc."
—Brigaela, tpu.ro

„Coacționar la clinica deschisă de Becali este Virgiliu George Vlăescu, un teolog care promovează intens multe teorii pseudomedicale pe diferite site-uri de extremă dreaptă."
—Alexandra Nistoroiu, PSEUDOMEDICINĂ! Clinica lui Becali face terapie cu vâsc pentru bolnavii de cancer. Febră indusă în tot corpul, ca să "fiarbă" cancerul! Libertatea, 29 martie 2019

Nota: Brigaela este medic si cadru universitar. Si nu este "stangista", ci canta ieremiade prabusirii civilizatiei occidentale.