| AnnaMaria237 a întrebat:

Luna trecuta am avut menstruatie cu o intarziere de 7 zile. Si maine ar trebui sa imi vina Menstruatia. Dar am observat o scurgere maronie. Nu am mai avut contact sexual de aproximativ o luna si jumatate. Este vreo posibilitate sa fiu insarcinata?

2 răspunsuri:
| OMFGConrad a răspuns:

Aici nu e ca la preot..."nu am mai păcătuit de..." Ajunge un singur act sexual întreținut la locul și timpul potrivit pentru a rămâne însărcinată. Deci, te rog, să ne dezvălui mai multe detalii despre durata ciclului tău, durata menstruației, când anume s-a întreținut actul sexual, proteja/neprotejat și alte date care crezi că ne-ar fi utile.

| AnnaMaria237 explică (pentru OMFGConrad):

Da nu am spus spus ca nu am mai avut contact sexual ca sa ma ascund sau vreo ceva, a fost o conditie si un aspect din intrebarea mea, am mentionat ca am avut act sexual cu 2 sapt inainte de a imi veni menstruatia care a avut o intarziere de 7 zile si o durara normala de 6 zile. Eu am pus intrebarea pentru ca stiu ca scurgerile maro apar la implantarea zigodului, si aveam dubii in legatura cu asta.
Oricum astazi mi.a venit menstruatia deci am raspuns la toate intrebarile, multumesc oricum pentru intentia de a ajuta