| Un NiMeNi CeLeBrU a întrebat:

Buna TPU.ieri am avut o scurgere maronie. mi-a curs destul de mult.si azi foarte putin si m-a durut sub burta da nu rau.menstruatia ar trebui sa-mi vina maine.luna aceasta nu am avut contact sexual. iar luna trecuta mi-a vn menstruatia normal. e posibil sa fiu insarcinata?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O viitoare menstră pe fond de dezechilibru hormonal.
Sarcină? Tind să cred că nu!
Poți bea ceai de crețișoară sau capsule gelatinoase din semințe de in!
Pa, pa.

| roxpau a răspuns:

Scurgerile maroni sunt datorate lipsei de progesteron din organism, el pot aparea inainte de declansarea CM cu cateva zile ( 2, 3 zile ) nu cred ca este vb de nidatie la tine ( implantarea ovului fecundat in uter = sarcina pentru ca nu ai avut contact sexual )

| Un NiMeNi CeLeBrU explică:

Am citit pe TPU l o alta intrebare ca scurgerea aceea maro poate arata ca esti insarcinata. dar luna trecuta mi-a venit normal si dupa nu am mai avut nici un contact sexual

| ElenaErika a răspuns:

Nu.sunt simptome inainte de menstruatie.nu ai de ce sa-ti faci griji.winking

| RrreeallTtiiMee a răspuns:

Nu, nu cred... cel mai bine e sa vorbesti ca mama ta, daca nu poti atunci du-te la farmacie si cumpara un test de sarcina, asa e cel mai sigur, Bye!