| adellina a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu dupa 8 luni. Vreau sa spun ca el pe langa mine mai avea si aventuriwinking. Cand ne-am despartit mi-a spus ca el o iubeste pe alta, ca vrea sa ma uitestraight face, mi-a dat si ignor, am rupt orice legatura.De foarte multe ori mai imi spunea chestii din astea doar sa ma faca geloasa, apoi se intorcea la mine. Dar de data asta eu nu mai dau inapoi, sunt hotarata, mereu am trecut peste, l-am iertat de fiecare data, deja nu mai potstraight face. Am incercat sa vb cu el, sa ramanem macar amici, dar el nu ma baga in seama, chiar nu stiu ce este cu el de la un timpstraight face, nu imi pot da seama, s-a mai intamplat sa fie asa apoi se intorceastraight face

El imi spunea mereu ca ma iubeste si ca vrea sa ramana cu mine orice ar fi, am petrecut multe impreuna, ne-am facut atatea juraminte si cand ma gandesc ca acum nu mai este nimicsad. Eu am fost singura fata care l-o iubit pe el, asta o stiu de la el si de la prietenii lui, toti ziceau ca el nu mai gaseste fata ca mine, de aceea el isi dorea sa fie cu minestraight face. Am facut atatea pentru el si cand vad ce imi face el imi vine sa morcrying

Spuneti-mi cum as putea trece peste tot si sa imi pot lua gandul de la el? Eu il iubesc foarte multlove strucksad. Stiu ca va veni timpul cand el va regreta tot ce mi-a facut, pentru ca roata mereu se intoarce, isi va da seama mai tarziu ce a pierdut.

7 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Trebuie sa-ti gasesti o ocupatie! Nu uita sa te mai gandesti scumpo si la tine! Te-ai gandit prea mult la el si te-ai neglijat pe tine! e simplu mr''x'' nu merita iubirea ta! Asa e in viata unii nu stiu sa aprecieze! Am patit si eu ca tine, eu plangea sufeream dupa x si am crezut ca ''roata se intoarce'' asa cum ai spus si tu! eu inca aveam sentimentul ala''poate se intoarce la mine'' nu a fost asa! el a ales alt drum! iarta-l nu-l ura! poate e mai bine asa~in viata nu e totul asa cum vrem noi! Dumnezeu vrea pentru tine un baiat mai bun, din moment ce el mereu se juca cu tine nu era potrivit pentru tine! Fii fericita! meriti asta, toate fetele merita, stiu cum e sa suferi... tu il iubesti, toata lumea spune''nu mai suferi ca nu e bine'' insa doar tu stii ce e in sufletul tau! Bucura-te de viata! nu merita nimeni sa suferi pentru el! Stii vorba aia ''baietii pentru care plangi nu merita iar cei care merita nu te vor face niciodata sa plangi!''(deci trage tu concluzia) o zi frumoasa si multe fericire!

| Dizzydizz a răspuns:

Da dar va fi tarziu pentru ca tu o sa il uiti, asa-i?!
Am trecut prin asta.La mine au f 6 luni, dar la fel a fost cu promisiunile si cu toate.
Deci numai pastra legatura cu el
E cel mai bine asa te amagesti si vei suferi mai mult apoy

Iesi cu pr tai afr, in disco, oriunde numaai distreazate

plangi dupa el
asta te face sa te descarci mai repede
si tot felul de activitati
succes scumpa:*
ai grija de tine si eventual uitete la alt baiat, vreun pr d a lui cevahappy

| Catalion a răspuns:

Pai dupa ce ti-a facut mai vrei sa fi cu el? De ce, ca e un baiat frumos? Tu ai trecut printr-o despartire din vina lui si inca mai vrei sa fi cu el? Asta e o nimica toata, ce ai patit tu. Eu sunt baiat si am fost dezamagit de 4 fete cu care am avut relatii, pentru ca ele, adica toate, au gasit pe altii care aratau mai bine decat mine si tocmai de aceea m-au parasit nu ca m-am purtat eu ca un porc cu ele. De fapt am aflat de la niste prieteni ca 3 din cele patru au fost parasite pana la urma de aia pentru alte fete si acele trei foste iubite cereau un sfat asemanator cu al tau la prietenele lor. Sincer, cred ca o sa-mi iau o pauza de vreo 3-4 ani ca m-am saturat si sincer nu cred ca o sa va inteleg pe voi fetele vreodata. Mai bine ai cauta si tu altul care sa te merite sau daca iti place sa suferi si sa te umilesti, atunci roaga-te de el sa te primeasca.

| Lavy_4392 a răspuns:

Asa st baietii ...habar nu au ce au langa ei abia atunci cand te pierd realizeaza...
stiu cum iti e...si eu am trecut prin asta...sad
i`ai acordat destule sanse nu poti sa o ti asa la nesfarsit.lasa`l sa plece, sa faca ce il taie capul. stiu ca iti e greu asa ca incearca sa-ti ocupi timpul cu diferite lucruri ca sa nu te mai gandesti la el.
iesi afara cu prietenii, plimbari, cunoaste pers noi, filme, ...etc
ai rabdare. va trece. timpul nu sterge dar vindeca. vor ramane decat cicatricile si amintirile. vei realiza ca nu te mai doare cand te gandesti la el.
isi va da singur seama ce greseala a facut dar asa cum ai zis si tu "roata se intoarce"
eu una traiesc dupa conceptia: " unde scupi nu mai ling"happy
ai sa vezi ce bine va fi cand vei fi tu cea care va spune "nu", "gata"

ai grija de tine:*:* kiss

| jjijnbbhfsrt a răspuns:

Trebuie sa ai o vointa puternica, mai puternica decat durerea pe care o simti acum. O sa vezi ca peste ani te vei gandi la asta doar ca la o perioada neplacuta din viata ta, dar care te-a ajutat sa castigi experienta.Concentreaza-te asupra unor lucruri mai importante si o sa vezi ca incet incet o sa dispara si dragostea asta pentru el. Tu nu meriti o persoana care sa isi bata doar joc de tine.Arata-i ca esti mai puternica decat crede el. Exact cum ai zis si tu roata se intoarce mereu.Trebuie doar sa ai rabdare.Bafta multa!

| vallery a răspuns:

Imi pare rau ca treci prin asa ceva, stiu ca este greu tare. Dar sa stii ca si tu ai partea ta de vina... nu trebuia sa-l ierti mereu, pentru ca s-a invatat asa, iar acum stie ca oricand va voi el se poate intoarce la tine, iar tu ai sa-l primesti si ai sa-l ierti iarasi!
Prietenii poate ca au dreptate : fata asa de fraiera ca tine nu are unde sa mai gasesca el!
Ar trebui sa fii si tu mai mandra, si sa nu lasi de la tine mereu!
Sfatul meu este sa-l uiti, pentru ca mereu iti va face asa...
Mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenil tau nu merita absolut nimic nici bagare in seam nici o privire in ochi.prin asa ceva am trecut si eu m-am resemnat desigur mai gru dar am facut-o