| adellina a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu dupa 8 luni. Vreau sa spun ca el pe langa mine mai avea si aventuri.Cand ne-am despartit mi-a spus ca el o iubeste pe alta, ca vrea sa ma uite, mi-a dat si ignor, am rupt orice legatura.De foarte multe ori mai imi spunea chestii din astea doar sa ma faca geloasa, apoi se intorcea la mine. Dar de data asta eu nu mai dau inapoi, sunt hotarata, mereu am trecut peste, l-am iertat de fiecare data, deja nu mai pot.Am incercat sa vb cu el, sa ramanem macar amici, dar el nu ma baga in seama, chiar nu stiu ce este cu el de la un timp, nu imi pot da seama, s-a mai intamplat sa fie asa apoi se intorcea.

El imi spunea mereu ca ma iubeste si ca vrea sa ramana cu mine orice ar fi, am petrecut multe impreuna, ne-am facut atatea juraminte si cand ma gandesc ca acum nu mai este nimic crying. Eu am fost singura fata care l-o iubit pe el, asta o stiu de la el si de la prietenii lui, toti ziceau ca el nu mai gaseste fata ca mine, de aceea el isi dorea sa fie cu minestraight face. Am facut atatea pentru el si cand vad ce imi face el imi vine sa mor crying

Spuneti-mi cum as putea trece peste tot si sa imi pot lua gandul de la el? Eu il iubesc foarte mult.Stiu ca va veni timpul cand el va regreta tot ce mi-a facut, pentru ca roata mereu se intoarce, isi va da seama mai tarziu ce a pierdut.

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, cunosc genul acesta de baiat, cu siguranta deci crede-ma ca se va intoarce el la tine dupa un timp, asa fac baietii ca el, te iubeste dar te face sa suferi? Asa ceva nu se face, poate acum nu realizeaza ce face, dar ai sa vezi ca peste un timp tot el va veni la tine sa iti spuna ca ii pare rau, ca te iubeste ca asa sunt ei... fac figuri, vor distractii, libertate dar toate astea se duc pana la urma si te saturi si de ele, si eu am avut un iubit care era asa cam ca acesta, m-a lasat balta, mi-a facut destule, s-a distrat cat s-a distrat si apoi tot la mine s-a intors, nu am mai vrut sa ma impac cu el dar totusi i-am acordat o noua sansa ca inca il iubesc si acu sutnem impreuna iar, el a realizat ca de fapt eu sunt singura care il iubeste cu adevarat si distractiile de moment sunt pierdere de vreme dar pana la urma tot la persoana iubita te intorci, e decizia ta daca il vei ierta sau nu, totul depinde de tine, ca el acum nu isi da seama dar mai tarziu va dori sa fie iar cu tine...

| Aia cu cap mare a răspuns:

Atunci lasa-l sa "o iubeasca pe alta" daca ii asa bazat cum se crede sa ramana cu aia sh sa vada cum ii fara tine! o sa se intoarca inapoi, da eu nu las mai ierta in locu tauwinking!

| cretz a răspuns:

Faci foarte bine ca vrei sa pui stop acestei relatii. Desigur, iti va lua ceva timp pana sa-l uiti, daca il iubesti. Pana la urma o sa-si dea seama ce a pierdut, o fata care-l iubea, si tu atunci o sa ai puterea sa-i spui ca nu mai simti nimic pentru el. Ar trebui sa iesi si tu cu altii, pentru a-i demonstra ca viata merge inainte si fara el. Fa lucruri pe care nu le-ai putut face cat timp erai cu el, flirteaza cu altii, iesi cu fetele, demonstreaza-ti tie insuti ca poti si fara el!

| adellina explică:

@harciog.hee hee aici nu este vorba ca vrea sa ma faca geloasa, pur si simplu mi-a spus ca o iubeste pe altasad

...chiar nu credeam ca se va termina asacrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbatii care stiu ce vor incearca sa-i faca gelosi un pic pe cei la care tin din simplu motiv sa-si demonstreze valoarea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mandria si fa-ti prieteni mai multi nu te crampona la unu si cand te vei hotara sa iubesti te intorci la cel care merita si asta s-o faci pe fata, fara secrete, arata aceeas afectiune la toti. Ferestete de baietii frumosi sau smecheri, chiar daca i-ti fura inima abtine-te si nu arata. Baietii profita de fetele naive, nu o fac din rautate, daca ar putea sa le faca pe toate fericite.Recomandarea mea, ca fost baiat; sa lasi ideea asta pe plan secund si sa te preocupe o cariera profesionala si vei fi mai realizata din toate punctele de vedere. Iar jumatatea ta va veni la momentul potrivit asa cum i-ti vei dorii. Poate ne mai scriem Adelina draga!