| MaDroghezCuFericire a întrebat:

Bună...m-am săturat să tot sufar așa ca vreau să mă sfatuiti cum să-l uit si cum sa nu ma mai indragostesc de nimeni...scurt FUNDAkiss

7 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Raspunsul lui Against e bun... Dar daca vrei neaparat sa nu te mai indragostesti pe viitor incearca sa fi unpic mai distanta din punct de vedere afectiv cu baietii, adica doar prieteni si atata. nimic mai mult. Sa sti ca va fi greu uneorihee hee Si tine mult de firea ta, daca esti o fire mai sensibila nu cred ca vei reusi pentru mult timp sa nu te mai indragostesti.
Cum sa uiti pe fostul? Pai trebuie sa iti gasesti un hobby nou sau daca ai deja unul acordai mai mult timp, unele persoane mediteaza la tot ce le trece prin cap si asa se linistesc, altele fac exact invers, nu le place sa stea singuri si sa mediteze, le place sa socializeze (in realitate nu virtual pe facebook sau alte medote de socializare online). Tu acum sti cum esti, tu alegi, ori meditezi ori conversezi cu prietenii, familia etc. Trebuie sa uiti si sa gandesti pozitiv mereu. Stiu ca e greu dar va trece.
Sper ca team ajuat. Funda? plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| Against a răspuns:

E greu sa uiti persoana iubita, dar daca chiar vrei, e nevoie de un maxim de ambitie. Incearca sa zambesti, fara motiv, ai sa vezi ca o sa te simti mai bine. Aminteste-ti de celelalte lucruri pe care le ai langa tine, familia si prieteni, distreaza-te alaturi de ei. Nu iti imprima in minte ideea ca nu vrei sa te mai indragostesti, asa ai sa te gandesti mereu la fostul, cum pe el l-ai iubit si nu ai sa mai iubesti pe nimeni. Meriti sa primesti dragoste si meriti sa ai bucuria de a o oferi, nu lasa un esec sa iti distruga fericirea happy

| MissVamp a răspuns:

Scurt...zambeste mai mult, si rade cu pofta.rolling on the floorfunda

| alinutza96 a răspuns:

Eu zic sa nu mai pui suflet pentru nimeni ca nimeni nu merita

| Iubiiitzica a răspuns:

Iti trebuie timp pentru a uita o anumita persoana, si nu este bine sa gandesti ca totul s-a terminat la el si sa nu incepi alte relati. Pentru ca asta te-ar putea schimba. Nu iti cer eu sa iti faci prieten din prima. Dar nu refuza iesirile afara, la plimbare cu vreun baiat, ai sa descoperi ca nu toti sunt la fel, si mai ales daca ai norocul sa gasesti un baiat cu simtul umorului care sa te faca sa te simti bine, ai sa il poti uita mai repede pe fostul! Sa iti asculti intotdeauna inima, si sa nu te lasi batjocorita de iubit cat de mult l-ai iubii love struck:* Sper ca te-am ajutat! :*

| raymusic19ATEU a răspuns:

Gandire pozitiva, sport, mersul pe jos, muzica, asa ceva nu se poate mereu te vei indragosti

| AnaMaria2005 a răspuns:

Si eu am trecut prin multe "depresii"in dragoste, si te inteleg. Din proprie experienta te-as sfatui sa iesi cu prietenele, sa te distrezi pur si simplu. Evita locurile care iti aduc aminte de el si fa-ti prieteni noi. Comunica cu ei, fa anumite lucruri care sa te faca sa uiti de tot si de toate. Asta e parerea mea. Si te sfatuiesc sa nu treci la extrema cealalta ..si cand zic asta ma refer la toate prostiile ca sa-ti faci rau. multa bafta :*>big grin