| DedeeAndreea a întrebat:

Bună tuturor.Mă îndrăgostesc de băieţi care nu mă plac şi sufăr mereu.
Ce pot face să nu mă mai îndrăgostesc de cine nu trebuie?

Răspuns Câştigător
| WholeWorldTeam a răspuns:

Eu iti dau un sfat.Pana ai sa gasesti baiatul potrivit poate mai este mult timp.Zic "poate" pentru ca nu sunt ghicitor in stele.Recomandarea mea este sa ai tu controlul asupra sentimentelor.Adica daca iti place de un baiat puneti in gand "cum ar fi sa il pierzi" si asata de la inceput.Si atunci nu o sa te atasezi de el prea repede. Daca vezi ca trece mai mult de cateva luni si chiar este cel pe care il cauti, poti sa te concentrezi asupra lui mai mult si sa lasi frau liber sentimentelor.

8 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Cu toate că eu nu sunt cea mai potrivită persoană a da un sfat în această situație, pentru că nu m-am îndrăgostit de cineva în toată viața mea şi nu ştiu cum e acest sentiment, însă îţi spun că ar trebui să-ţi controlezi sentimentele.
Ştiu, la început pare imposibil, însă nu e chiar atât de greu.
La un moment dat toți ne îndrăgostim de persoane complet idioate, care arată bine. Acesta-i adevărul! Ei ne rănesc, iar noi suferim.
Iar când pățești ceva de genul acesta, găsește-i defecte, şi ferește-te de el.
Însă, cel mai bun remediu pentru a nu suferi niciodată, este să-ţi închizi sufletul.
O inimă de gheaţă nu păţeşte absolut nimic, nu simte nimic.

| qAndu a răspuns:

Bea apa calda, si vei fi FRESH!

| neutrino a răspuns:

Inainte de a te indragosti, ii controlezi.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Eu mi-i imaginez cum ar arata daca s-ar tunde la chelie si imi trece laughing Sau gasesc un baiat foarte frumos care sa imi ia gandul de la respectivul. Sincer cred ca e mai mult o atractie, nu iubire, chiar daca asa pare. Apropo, roaga-te sa nu incepaa sa iti placa de vreun coleg de clasa, atunci e cel mai rau.

| Georgiana2505 a răspuns:

Buna!
Cred ca majoritatea adolescentilor ajung intr-o faza de asta in care au impresia ca mereu se indragostesc de cine nu trebuie mereu.Eu zic sa ai rabdare si va aparea si persoana aceea speciala happy:*

| jojojojome546 a răspuns:

Lasa-i pe ei sa te gaseasca pe tine si studiaza-i atent daca nu iti plac tie dupa aceea asta i treaba i refuzi!

| andreiandronic a răspuns:

Nu stiu ce sa zic sunt sigur ca vei pe cineva care te va iubi cu adevarat!

| NightShade89 a răspuns:

De ce persoanele potrivite aleg sa iasa cu persoanele nepotrivite? Pentru ca accepta dragostea pe care cred ca o merita. Poate ca ar trebui sa o iei mai usor, sa incerci sa fi intai prietena cu ei, sa-i cunosti mai bine. Nu te mai grabi