| marialungu a întrebat:

M-am saturat sa sufar, vreau sa uit totul si sa nu ma mai indragostesc ca o proasta, de ce ne indragostim de cine nu trebuie? de ce cand iti place de cineva, acel cineva nu i place, iar cui ii place tine, nu iti place tie de el? de ce?

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Asta este povestea adolescentei si tine de imaturitate. O persoana cat de cat matura nu se indragosteste atat de usor, asa ca are timp sa tatoneze o persoana mai multe luni de zile inainte de a se indragosti, luni in care elimina dn schema persoanele nepotrivite. In realitate, dragostea este un complex de sentimente si actiuni, nu poti iubi cu adevarat pe cineva care nu-ti raspunde la sentimente, fiindca n-ai avea nici macar cum sa-l cunosti bine.

| Loredana96 a răspuns:

Asa a fost sa fie.Acest lucru e omenesc, oricum nu se merita atitea lacrimi pentru un baiat care nici nu merita.Toate la timpul lor va aparea o persoana in viata ta care iti va oferi toata dragostea de care ai nevoie. Daca inca nu a aparut inseamna ca nu e timpul potrivit.

| Încrucişătorul a răspuns:

"...indragostesc ca o proasta..."

Varsta in care toti sunt prosti, poate?

| Piinkyy a răspuns:

This is the life...si eu am trecut prin multe uneori nu stim ce ne rezerva viata poate asa a fost sa fie.Te vei maturiza pe parcurs vei avea alta gandire si va fi mai bine.Calmeaza-te prin-tro melodie, ascultand muzica, plimbandu0te ocupati timpul cu altceva cunoaste persoane noi..incearca sa uiti tot ce a fost rau si ia`o mereu de la capat again, again si iar again pana cand gasesti pe cineva care chiar te merita. Multe fete trec prin suferiri cat mai des in ziua de azi, asa suntem noi mai sensibile cu sufletul marebig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta din cauza ca unii dintre noi nu stim sa avem rabdare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" de ce ne indragostim de cine nu trebuie? " - Pentru că majoritatea tinerilor din ziua de astăzi se uită doar la chipul, fizicul, banii şi statutul social al celuilalt.
" de ce cand iti place de cineva, acel cineva nu i place, iar cui ii place tine, nu iti place tie de el? " - Pentru că unii nu ştiu, sau nu sunt capabili, să preţuiască oamenii care merită cu adevărat acest lucru.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De acord cu tine.Un răspuns foarte bun.

Dar Loredana, ce s-a întâmplat mai exact cu tine?

| marialungu explică (pentru anonim_4396):

Daca ai putea sa ma ajuti, iti las id meu je_lory@yahoo.com, e o poveste pe care nu stiu cum sa o rezolv, si din cauza ei nu ma descurc deloc bine, nici in grupul de prieteni, nici la scoala, multi imi spun : dar ce ai? nu mai stiu ce sa mai fac, cine vrea sa ma ajute, add id meu, va asteptcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un suflet MARE.Suferinta,nu o oprim cand vrem noi.Acestea sunt incercarile vietii; o parte din ele.Mult noroc.

| blueheart a răspuns:

Nu poti face acest lucru desi ti-l doresti enorm.Nimeni nu poate trece usor peste suferinta provocata de o despartire,poate doar cel care a provocat-o.
Vrem sa fim cu cineva pentru ca simtim nevoia de a fi iubiti,de a ne impartasi visele, de a fi sprijiniti si apreciati. Simtim nevoia de a iubi. De multe ori ne grabim si nu ne dam seama ca persoana pe care am ales-o sa fie langa noi nu este asa cum ne-am dorit noi. Unii merg mai departe in aceasta relatie si isi fac singuri rau si desigur ca si celeilalte persoane. Altii aleg sa se desparta si sa-si gaseasca iubitul/iubita potrivita.
Atunci cand iubesti cu adevarat si esti iubit exista acea stare de fericire pe care nu ai vrea sa o imparti cu nimeni, vreti sa stiti doar voi de ea. Cand esti trist si dezamagit, cand despartirea a provocat o durere mare incerci sa gasesti raspunsuri la intrebari care totusi nu au un raspuns.
Cu timpul vei uita suferinta si durerea pe care o simti acum, singuratatea si tristetea. Va fi mai bine dupa ce vei realiza ca cine te iubeste nu te face sa suferi si nu pleaca de langa tine atunci cand ai mai multa nevoie de el.
Sa ai grija de tine si sa incerci sa fii fericita! happy

| CryChristiAN a răspuns:

Pentru ca in ziua de azi, in special fetele, se indragostesc de baieti despre care nu stiu prea multe despre acestia pana se ajunge la clipa in care baiatul va vrea sa faceti sex, iar fata refuza? Logic ca nu ( rareori ca o fata sa refuze un asemenea ''avans''). Dragosatea intre tineri este acum pentru aspectul fizic, bani si statutul social. Degeaba... nu conteaza ca esti frumos la suprafata, daca la suflet esti o bestie.

''Si lumea trece, si pofta ei, dar cine face voia Domnului ramane-n veac ''( Ioan 2 la numai stiu cat din nefericire).
EU sunt pe a 9-a si sunt la un liceu unde copiii sunt foarte iteligenti, iar noi ne apreciem pentru aspectul interior, si nu exterior.
Vorba aia :'' Nu ceda in fata nenorocirii, ci infrunt-o cu si mai multa barbatie'' ( Vergillius Aenesis)

| oOSaritaOo a răspuns:

De proşti ce suntem.

| TreiSurori a răspuns:

Pentru ca asa e viata
ne da un sut in fund, cadem si trebuie sa ne ridicam.
incearca sa nu mai pui "botu'" la tot ce spun baietii..probabil esti si mica.

mai ai de invatat pana atunci. be happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru TreiSurori):

Tu esti blonda din poza? raised eyebrows

| TreiSurori a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,e ceva in neregula?

| anonim_4396 a răspuns (pentru TreiSurori):

Nu, chiar deloc, insa regret ca m-am uitat la avatar laughing

| TreiSurori a răspuns (pentru anonim_4396):

Uh,chiar asa urata sunt? sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru TreiSurori):

Nu rad de oamenii natural urati, ci de falsul ambalaj ce il afiseaza unii oameni cand puteau mai bine de atat.

| gabyS98 a răspuns:

Asa e viata

| Robtzelu a răspuns:

Dupa cum a spus si Brigaela tine de varsta si eu sunt in aceiasi situatie crede-ma aici varsta isi "spune" cuvantul...si stiu ca e foarte naspa adica te indragostesti repede, iti pui sufletul si cand iti lumea mai draga suferi bine timpul le rezolva pe toate, acum nu te astepta saptamana viitoare sa iti traca in cateva luni sper adica depinde de personalitate, caracter, putere, vointa stiu prin ce treci, sper sa iti revi, si eu la fel.