| AncaPopescu a întrebat:

Ma numesc Anca si sunt impreuna cu un baiat de 2 ani. Ne-am inteles foarte bine pana anul acesta cand a devenit nervos, am tot zis ca e din cauza stresului pentru ca am anul asta am dat bacul si toata lumea a fost mai irascibila, doar ca prietenul meu nu i-a trecut deloc aceasta stare, se enerveaza foarte usor pe mine si mai nou a inceput sa imi vorbeasca si urat, cateodata e si agresiv, nu inteleg ce se intampla cu el. Ne certam foarte des pentru ca se enerveaza din orice, ma face sa plang si se enerveaza si ma tare cand vede asta, desi dupa isi cere scuze dar nu incearca deloc sa se schimbe. Am incercat sa ma despart de el dar tot timpul vine si ma roaga sa ne impacam, se poarta frumos si reuseste sa ma convinga. Nu inteleg ce e cu el si de ce se poarta asa, va rog sa imi spuneti care este parerea vostra.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna Ancuța! Problema este la el nu la tine, el nu te intelege, nu are dreptul să se poarte asa cu tine, cel m ai bine este sa te desparti de asa un om, el nu se va schimba niciodata, ce varsta ai tu? Dar el?

| AncaPopescu explică (pentru CristiDinBucuresti):

Buna si multumesc pentru sustinere! Eu chiar ma simt vinovata si ma bucur sa vad ca altii nu nu cred asta. Chiar crezi ca nu se va schimba si ca asta este caracterul lui? Avem amandoi 19 ani.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AncaPopescu):

Sarut mîna! Părerea mea este ca nu se va schimba, si inca odata i ti zic nu are dreptul sub nicioforma sa se razbune pe tine din cauza nervilor, el trebuie sa te faca sa rîzi nu sa plîngi, sa tină la tine cu adevarat, nu sa caute motive de ceartă, si nu in ultimul rînd, trebuie sa i ti aduca mereu flori si un cadou, plus un masaj macar odata pe saptămînă meriti si tu, eu cred ca zilnic ar trebui sa te maseze din cap pină in picioruse. O seara superbă. Sarut mina.

| Doub a răspuns:

Poate e pe stop.
Adică, aoleu, nu.
Poate are probleme de familie.thinking

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Mai, daca isi bate joc de tine, de ce mai esti cu el?! Dai-i papucii si nu ii mai raspunde la telefon, la nimic, lasa-l sa sufer, cum ai suferit si tu. Daca omul te cearta, isi cere scuze si nu se schimba, ineamna ca nu te merita, poate te vrea doar pentru o aventura. Bafta! happy

| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai cred ca trebuie sa luati macar o pauza. Sa vada si sa inteleaga ca poate pierde ceva.

| lex79 a răspuns:

Nu te mai respecta.eu cred ca nici nu te mai iubeste, dar nu vad in inima lui ca sa pot spune asta.
e obisnuit cu tine de asta te intoarce cand vrei sa l parasesti. ideea e ca intr o zi te va parasi el oricum prin urmare nu faci decat sa pierzi timp pretios din viata ta, cand ai putea trai fericita si fara drame langa altcineva. sau si singura (am fost si eu cu un bou ...langa el nu puteam fi fericita, era un om toxic si eram fericita singura).

| AncaPopescu explică (pentru lex79):

Multumesc pentru raspuns! Dar vreau sa te intreb cum ai trecut peste, adica mie imi e foarte greu cu el dar si fara el. Chiar se poarta urat cu mine si nu stiu cum reuseste sa ma faca sa ma simt tot eu vinovata, cateodata chiar cred asta si ma tot gandesc daca si cu alta fata o sa se poarte asa

| lex79 a răspuns (pentru AncaPopescu):

Cu timpul.nu zic ca a fost usor, o luna de zile am fost varza, eram mumie, dar apoi mi am revenit. orice s ar intampla in timp iti revii. nu te ai nascut cu el de mana, ci singura, cu el te ai invatat, iar orice invat are si dezvat. plus ca incepi sa primesti atentie si din alte parti...

tot timpul cand am vrut sa l caut mi am zis ca mi e mai bine fara el si asa a fost. multumesc in fiecare zi ca nu am mai ramas in acea relatie toxica. n am avut niciodata curajul sa accept vreo cerere de casatorie de la el pentru ca nu ma simteam respectata si tot amanam. nu ma simteam implinita langa el si aveam nevoie sa simt asta ca sa pot sa accept sa fac urmatorul pas cu el. de cate ori imi zicea ca ma iubeste ii raspundeam "arata mi". azi cand omul de langa mine imi spune ca ma iubeste imi zic in gand "stiu si vad asta". trebuie sa ai incredere ca vei intalni pe cineva care te va face fericita. inca nu stii ce pierzi, pentru ca probabil nu ai cunoscut cum e sa fii fericita si implinita langa omul potrivit tie, dar ai incredere si fii sigura ca o relatie trebuie sa fie altfel si nu asa. el nu va mai fi omul care era la inceput, iar respectul nu se va intoarce.