| Cristinutza_9819 a întrebat:

ma numesc cristina si am 17 si 8 luni, am un prieten de o saptamana care are 23 de ani si el deja mi-a zis sa ma gandesc daca sunt pregatita sa facem dragoste, ca el e baiat si nu poate sa ast mult timp pentru un lucru care se va intampla o data si o data, mentionez ca sunt virgina, Ce ar trebui sa fac? sa continuam relatia sau nu?

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un baiat asteapta cat vrea si cat considera ca meriti. Cam putin considera actualul tau partener ca meriti.
Si nu e adevarat ca se va intampla o data si o data, decat in anumite conditii. Adica, la stadiul actual al relatiei ar fi doar sex, fara implicatii, fiindca nu aveti cum sa va iubiti atat de curand. Mai tarziu ar fi dragoste, ceea ce este altceva. Probabil el a vrut sa spuna ca oricum nu se va indragosti de tine si vrea doar sex fara implicatii, asa ca oricat ati astepta, n-o sa capeti mai mult de atat.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Unde l-ai găsit? Ce repede s-a gândit el la sex! Păi o dată și o dată de acord se va întâmpla dar cine spune că el va fi alesul sufletului tău? La asta te-ai gândit?
Nu te merită, la el este interesul fizic că sentimentele le lasă undeva în neant.
Mai bine singură decât cu o experiență groaznică.
Ai grijă de tine.
Pa, pa.

| Rayyy a răspuns:

Buna happy

Dupa parerea mea, este mult prea devreme pentru a trece la acest pas! Iti dai seama, va cunoasteti doar de o saptamana!
Si apoi, argumentul lui este pur si simplu penibil! Orice baiat poate rezista tentatiei.
Eu te sfatuiesc sa nu accepti sa o faci cu el, pentru ca dupa aceea tu esti cea care va suferi. O data pentru ca te va parasi, si a doua oara pentru ca ti-ai pierdut virginitatea cu o persoana ca el.

Este decizia ta daca continui sau nu relatia, insa in niciun caz sa nu ii accepti propunerea!
Ai grija de tine happy

| AliceHappyGirl a răspuns:

Prin aceeasi situatie am trecut si eu.
Doar ca eu am 18 ani, el 25 ani.
Dupa 3 zile mi-a zis sa ma culc cu el.
La fel, a inceput cu tot felul de texte ca el e barbat si nu poate astepta, ca daca se va intampla sigur nu o sa ma lase ca ma place mult etc.
Nu m-am despartit de el. L-am pus sa aleaga: ori ma asteapta pana vreau eu, ori e liber.
A ales sa astepte. Au trecut aproape 2 luni de atunci si tot nu am facut nimic cu el. Si nici nu am de gand sa cedez prea curand, chiar daca mi-a demonstrat ca ii pasa de mine. Astept in continuare fapte din partea lui.
Sa nu cedezi! Mai asteapta! Mai ales ca esti si virgina! Trebuie sa iti demonstreze ca merita! Dar sa-ti demonstreze prin fapte, nu cuvinte!
Ai mare grija si nu ceda curand!

| Ingerash a răspuns:

E prea devreme, nici nu va cunoasteti bine, s-ar putea sa te foloseasca, nu o face

| darrio2007 a răspuns:

Nu are rost sa iti pierzi virginitatea pentru unul care vrea sex dupa o saptamana. Vrea numai asa ceva de la tine.Sentimente ioc.

| source a răspuns:

Daca intreti relati sexuale cu el dupa o saptamana plus ca esti si virgina, ce mesaj trimiti?!

| Doddel a răspuns:

Nu, deja dupa o saptamana vrea sa ti-o puna, despartati-va si gaseste un baiat apropiat de varsta ta. hai ai grija de tine!

| teiubesc_5807 a răspuns:

Mai bine nu.se culca cu tine si iti da papuciihappy
vrea sa faceti rragoste/sex dupa o spatamana?
e si normal l 23 de ani.mai bine te'ai desparti de elhappy

| danieladana a răspuns:

Il primul rand el nu tine la tine daca tea intrebat asa ceva crede-ma. iti reamintesc ai scris ca el nu poate astepta cine care tine la tine cu adevarat te asteapta si ani indiferent de situatie sper ca nu faci greseala asta sa te culci cu el

| Angel0 a răspuns:

Se poate si fara sex mult si bine. E un badaran.Scapa de el cit mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune aici intrebarea ta: http://www.sexologie.ro/

| belinda_8164 a răspuns:

Mai bine nu...ca dupa aceea el iti va da papucii

| SyntheticFeelings a răspuns:

Spune-i clar nu! mai tarziu. dupa ceva luni bune. daca insista sau nu accepta un refuz, clar nu merita. daca e de acord sa te astepte pana esti tu pregatita, ok. desi eu cred ca nu o va face daca iti cere asta dupa numai o saptamana. ce vrea el nu e dragoste, e sex.winking si ca virgina nu merita sa-i oferi lui ceva atat de frumos. parerea mea. happy multa bafta si ai grija de tine!:*

| gherghy19 a răspuns:

Cel mai bine pentru u dai papuci e cel mai bine pentru un jegos dinasta care iti spune ca te ube doar intr-o saptamana si eu sunt baiat sunt borfas staiu ce inseamna viata crede-ma dai papuci

| Cristinutza_9819 explică:

Buna ce faceti?kiss Va multumesc pentru sfaturilove strucklove struck asa am sa fac am sa-i dau papucii si cum ati spus si voi nu merita un badaran ca el o pers ca minekiss happyva pup aveti grija de voikiss

| Cristinutza_9819 explică:

Buna, am vb cu prietenul meu si i-am explicat ca nu vreau sa fac pasul asta, nu dupa o sapt.si el mi-a spus ca am perfecta dreptate, ce a vrut sa zic cu asta?

| misha_2408 a răspuns:

Salut.Cristina eu te sfatui sa renunti la relati, deoarece iti va parea rau dupa aia. El vrea numai sa se culce cu tine si apoi te lasa cu ochii in soaretongue. ai grija, baietii sunt foarte badarani.