| Diana1d a întrebat:

Buna ma numesc Diana si am 16 ani.
Deci. povestea e lunga dar incerc sa o scurtez cat de mult posibil.
Am fost cu un baiat timp de 5 luni si ne iubeam foarte mult, dar problema era distanta, nu foarte mare cam de 160 km.Ideea e ca din cauza asta ne-am despartit un timp. Apoi el si-a facut o prietena si eu m-am dus sa il vad de pasti, am petrecut o saptamana de vis impreuna cu el si ultima seara a fost de-a dreptul extraordinara, mi-a promis ca o sa se desparta de respectiva, dar m-a mintit si eu am aflat asta abia cand am ajuns la mine acasa.In sfarsit, ea a aflat de noi si ne-am certat.Eu trebuia sa plec in strainatate cu mama mea in iunie. El imi spunea mereu ca ma iubeste dar gasea motive de despartire.Inainte sa plec ne-am trimis cateva mesaje frumoase si. dupa aproape un an, mai exact acum m-a rugat sa vin acasa ca ii e dor de mine dar sincer eu nu prea mai cred nimic din ce spune si as vrea doar fapte.As vrea niste sfaturi in legatura cu asta.Si inca ceva: La vara o sa merg acasa, ce tip de comportament l-ar face sa ii para rau ca m-a pierdut? Eu as vrea sa nu cedez ca sa nu vada ca poate fi cu mine cand are el chef. Tin sa va spun ca nu arat deloc rau.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RyanGeorge a răspuns:

Pai Diana ti-ai dat singura raspunsul happy de la intrebare ta chiar la sfarsithee hee, pur si simplu nu cedezi iar tipu de comportament sa fie una prietenoasa si nimic mai mult iar cand te va intreba ce se intampla cu tine (ca sigur te va intreba de ce esti asa rece cu el) ii explici cum stau treburile, ce a facut. timpul a trecut etc.

6 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Incearca sa nu cedezi, fi indiferenta, fi rece cu el. Incet incet isi va da seama si ii va parea rau ca te-a pierdut.
Indiferenta doare.

Succes!

| stef87 a răspuns:

Nu stiu de ce iti faci atatea probleme de la varsta asta! Oare voi faceti diferenta intre atractie si dragoste? Si-a gasit alta pentru ca erai la distanta, urma sa pleci strainatate...deci numai ceva sigur nu erai pentru el. Daca mai e si el de aceeasi varsta, ce pretentii sa ai? S-ar putea sa aiba si 3 alte "iubite" in timp ce se roaga de tine sa te intorci...pentru o partida de regulat.
Fii tu insati si incearca sa o lasi balta cu el!

| Diana1d explică:

Va multumesc pentru sfaturi happy!

| Evangeline a răspuns:

Ma, copil... putin conteaza "ca nu arati deloc rau", de fapt ne cam doare in cot de cum arati, ideea e sa fii indiferenta. Atat. Asa ca nu-ti voi spune sa te imbraci intr-o fusta mini doar pentru ca ai zis ca nu arati deloc rau. Fii fetita desteapta si nu-l baga in seama, s-a jucat destul cu tine.winking

| c??c???????????? a răspuns:

Indiferenta!happy
Ignoranta!happy
Fata meastraight face, nu te mai consuma pentru lucruri minore!happy Am un prieten foarte bun care mi-a zis "Roxana! Daca tu de la varsta asta plangi si te consumi, la 18-19 ani ce o sa faci?straight face O sa te arunci de pe bloc?"
Eu vreau sa`mi traiesc viata; x si nu las nici un *** cu ochi sa ma opreascaoh go on! Fa si tu la fel:*! treci peste el, lasa`l sa sta cu cine vreaoh go on, nu`i mai accepta avansurileoh go on si promisiunile! Lasa`l sa vorbeasca singurhappy.

Fi indiferenta! O sa ai de castigat; x.
Bafta!:*

| fly4love a răspuns:

Buna! sti cum sunt baietii? cum sunt si fetele dar pe de alta parte! mai gresim si voi mai gresiti! incearca sa ii mai dai o shansha. miniclik ymess