| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Simona si am 23 de ani...la 18 ani mi-am pierdut virginitatea pe cand eram cu prietenul, actual ex. De atunci, de 5 ani, nu am avut niciodata orgasm! Nu stiu ce inseamna sa iti dai drumul! Uff! In prezent, sunt cu altcineva si cu el am simtit mai multa placere dar tot nu am ajuns la orgasm si avem deja un an de cand stam impreuna. Intrebarea mea:ce-i cu mine? Am citit ca exista un sindrom sau ceva de genul care nu permite anumitor femei sa ajunga la orgasm, iar eu cred ca fac parte din ele sad ah, si mai e ceva foarte important:in timpul actului sexual, am dureri! Tot pe la ginecolog trebuie sa ajung. Da, stiu, ar trebui sa puna asta in practica si nu sa pierd timpul aici la pc, doar ca de fiecare data cand treceam pe la ginecolog, la vizite, uitam de chestiile astea si cand imi aminteam, ma rusinam sa vorbesc sad Va rog frumos, raspundeti-mi la intrebarile astea doua:de ce nu pot avea orgasm si de ce am dureri in timpul actului sexual? inca ceva:am un copil de 4 ani jumate si s-ar putea sa aiba de-a face cu nasterea, am nascut pe cale normala. Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ca sa fii sigura ca nu poti ajunge la orgasm deloc exista o ''proba'': masturbarea. Daca nu ai orgasm nici satisfacandu-te singura inseamna ca trebuie sa iti pui nici intrebari, pana atunci nu.

Oricum 1/10 femei nu ajung niciodata la orgasm...din pacate.

Totusi, orgasmul nu e garantat de partener.Stresul,grijile,faptul ca nu te lasi purtata de valul pasiunii,atractia scazuta fata de partener,lipsa iubirii, stabilitatii, frica fata de pacatul fornicatiei pot fii motive foarte solide.Deci nu tine numai de fizic.

5 răspunsuri:
| vάĝàвøήτ a răspuns:

Si de ce vrei neaparat sa ai orgasm? Tu la orgasm te gandesti cand ai copil de 4 ani? Tu vezi`ti de copilu`l tau de serviciu de sot nu de "orgasm".

| Simona8807 a răspuns (pentru vάĝàвøήτ):

E normal ca ma gandesc la asta, sunt o femeie si merit!

| Cathuzik a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...la orgasm poate nu poti ajunge din cauza durerilor, trebuie sa vezi de ce te doare...de-a face cu nasterea nu cred ca are, incearca sa numai fi timida si sa ii spui tot ginecologului. Bafta multa:*:*

| Simona8807 a răspuns (pentru Cathuzik):

Mersi mult, cand o sa merg la ginecolog, o sa vad! :* sper sa nu mai aman mult. Am amanat destul, e timpul sa imi fac curaj.

| Cathuzik a răspuns:

Si daca are copil de 4 ani nu trebuie sa se simta si ea bine? ce stii tu ce situatie financiara are ea