| PeOAltaLume a întrebat:

Maine seara voi avea o intalnire romantica cu un baiat. El v-a venii la mine acasa. Deja am pregatit totul mai putin masa. Cam ce retete imi recomandati? Fara deserturi ca m-am gandit deja la acela. Trebuie sa fiu rapida deci niste retete preparate usor ar fi perfectbig grin Multumesc anticipat. Funda pentru cea mai inspirata reteta.

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Când am citit întrebarea ta soră cu asta, ți-am scris prea multe crezând că vrei să dai o petrecere teribilă cu de ziua ta. Citește ce ți-am scris acolo. Și primul și al doilea răspuns.// Copane de pui și ciuperci. sau Cocheli - Mocheli Vezi al doilea răspuns.

| MMihai a răspuns:

Cumperi copănele de pasăre, diverse legume și verdețuri și le lași să fiarbă, și mai pui apă din când în când. La urmă scoți carnea și pui niște bucățele de unt peste carnea fierbinte. Ce era în oală / cratiță lași să scadă mult minunea aia ca să fie și mâncare și ciorbă. O dregi cu ouă sparte și lăsate să fiarbă în minunea aia. Când este gata și s-a răcit bine, pui deasupra smântâna și zeamă de lămâie și mărar, pătrunjel, tarhon, hasmațuchi, leurdă sau altă iarbă de asta, tocată mărunt din abundență. Mai faci și o salată care se face repede din diverse, și este gata. Iar la urmă felul 3 niște fructe. Cele mai bune ciuperci sunt cele care au fiert în zeama de la pasăre. Dacă sunt și ciuperci, nu trebuie să pui multe legume, când fierbi pasărea. Nu sunt speciale, dar se fac repede. Mai este o rețetă foarte specială numită de persoana care a inventat-o cocheli - mocheli. Se amesteca omogen roșii, ardei capia, gogoșari, ouă fierte tari, brânză de burduf, telemea, brânza dulce, unt, slănina afumată, și ce îți mai trece prin cap, să bagi pe acolo,( cașcaval mărunțit, ciuperci și carne fiartă mărunțite bine, produse din carne tip mezeluri mărunțite, conopidă fiartă, dovlecei fierți, varză bine fiartă, etc. ) și se face totul ca o pastă. Se ornează pe laturi cu felii de roșii și de ardei și se servește în farfurii de supă, iar de asupra se pune mărar și pătrunjel sau alte ierburi similare. Cocheli mocheli nu trebuie preparat mai mult decât mănânci imediat, că se acrește de la zeama de roșii și de la brânză, și nu mai este așa bun.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Tu stii dinainte ca intalnirea va fi romantica? laughing hai lasă-ma! pun pariu că vine doar pentru sex.

| mdany a răspuns:

Paine prajita laughing

| tpuu a răspuns:

Dai comanda de pizza;))
Sau fa niste paste! :X
http://www.bucatarul.ro/CarteDeBucate/Pizza-si-Paste/Retete-de-Spaghete/
:XDa fffff, bine la o masa romantica :X

| Nesquik_8060 a răspuns:

Da comanda de o pizza ceva nu te strofoca. oricum in loc de flori sau ceva pentru tine o sa aiba prezervative oh go on