| iulikkkaaa a întrebat:

Buna mi-a intarziat ciclu. iar acum 4 zile am lesinat oare sunt insarcinata? cam cat ar costa un test de sarcina?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lesinul nu e semn de sarcina.
Intarzierea emnstrei este semn de sarcina, daca esti activa sexual.
Un test de sarcina costa 10-15 lei si trebuie facut din prima urina de dimineata, dupa minim 7 zile de intarziere a menstrei.

| claus a răspuns:

Probabil ca da. asta e prima cauza care trebuie exclusa. cere mamei vreo 20 de ron si ia-ti 2 teste sa fii sigura. respecta instructiunile de utilizare. daca iti apar doua linioare, ai cam pus-o.

| Bojthe a răspuns:

15-20 de lei nu e sigur poate e pe baza hormonala sau poate ai anemie