| Ivan_Andreya_1993 a întrebat:

Mi-a intarziat menstruatia o luna de zile, am facut teste de sarcina 2 mi-au iesit pozitive si unul negativ, iar la cele doua pozitive o liniuta este rosie iar cea dea doua este rozalie.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti insarcinata. Posibil gemeni.

| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari! Chiar este insarcinata!
Sanatate maxima si nastere usoara!

| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel de situatii se efectueaza un test de sarcina denumit beta-hCG care se face intr-un laborator de analize medicale pe baza unei analize de sange. Este cel mai sigur si precis mod de a determina daca exista o sarcina instalata in uter fiindca rezultatul este intotdeauna CORECT in proportie de peste 98% Multa sanatate!

| Stropdeploaie a răspuns:

Esti insarcinata!

| Ştefania1989 a răspuns:

Buna cu siguranta ai ramas insarcinata dar nu este tarziu pentru un avort cu cat te duci mai repede cu atat este mai bine. iti recomand sa mergi la un cabinet de stat adica cele din spitalele de stat pentru ca sunt mai ieftine? bafta

| Teo29 a răspuns (pentru Ştefania1989):

Nici nu a zis fata ca nu isi doreste sarcina si repede cu sfatul cu avortul...

Copilului ii bate inima din a 16-a zi a sarcinii, echografic se vede din sapt a V-a. Dar na, sa faca avort...doar nu e o problema, in opinia ta.

| Ştefania1989 a răspuns (pentru Teo29):

Pana mea daca isi dorea copilul nu mai avea dubii si nu mai posta aici, pentru ce? Ca sa stim noi ca ea este insarcinata laughing)?

| Teo29 a răspuns (pentru Ştefania1989):

Nu stiu ce sa zic, eu recomand fetelor care trec prin situatii de genul sa gaseasca solutii reale. am prieteni de familie care si-ar dori sa infieze iar alte fete avorteaza copiii...

Este pacat, prin infiere am rezolva 2 probleme in 2 situatii diferite.

Iar pe viitor, ce-i drept, prezervative ca sunt la indemana oricui daca nu se doreste o sarcina

| Ancutadominic a răspuns:

Bună dragă mea ești însărcinată și mi-e testul mi-a iesit la fel cea de A2a linie era puțin ștearsă se vedea foarte putin și sunt însărcinată în 5 săptămâni poate sa fie cât de ștearsă acea liniuta atâta timp cât apar amândouă clar ca ești însărcinată. felicitări