| lollipop92_5210 a întrebat:

Buna!
Mi-am inceput viata sexuala de un an, dar inca ma mai doare. Nu simt placere vaginala absolut deloc, desi preludiul este lung. Unde este problema si ce as putea face? Help! Pls!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul randrebuiesa vezi de ce te doare. Nu este normal, artrebui sa mergi cat mai curan a ginecologul tau pentru a discuta aceasta problema.

| εїз a răspuns:

Păi, încă o faci, sau te.ai lăsat de acest obicei?
Preludiul să fie mai scurt fată dragă?
Nu e normal să te doară, cine ştie ce obsedat sexual o fi fost cel cu care ţi.ai început viaţa sexuală, deci încă odată, nu este normal să te doară, dupa 1 an.
O săptămână două mai merge. dar 1 an, e imposibil
Pa, pa

| Dramaa a răspuns:

Cuvintele dulci nu au treaba cu asta. Dar cum spuneam in alte raspunsur la o dezvirginare mai ales cea a unei fete el trebuie sa aive ceva experinta. Daca el e mai "bata" de cat ea Atunci sunt provocate dureri mai mari ca de obicei. Ea nu stie El nu stie actul sexual se va repeta la fel iar in capul ei de la primul contac a ramas spaima. SAU vorba celui care a mai raspuns cine stie ce osedat sexual era zi mersi ca nu ti-a provocat o hemoragie internawinking Bft si ai grija de corpul tauwinking

Răspuns utilizator avertizat
| lollipop92_5210 explică:

Pai...nu era un obsedat sexual. E prietenul meu si suntem de 2 ani si ceva impreuna. Se comporta super atunci cand avem momente intime, nu ma bruscheaza, nu ma inhiba, etc. E atent, tandru. Nu am avut nici hemoragie prima oara. A curs sange, dar putin. Singura chestie pe care o vad eu ar fi "nepotrivire de dimensiuni" ca sa zic asa... Cand am mers la ginecolog a zis ca poate sunt eu mai sensibila. Nu mi s-a spus ceva concret. Ms pentru sfaturi, anyway!:*

| princess87 a răspuns:

Ori partenerul e problema, ori ai tu ceva. Din doua, una

| gabrielle_1925 a răspuns:

S-ar putea sa fie doua variante. Ori nu te satisface el pe deplin, ori exista acolo niste substante acide care se secreta. Astea trec repede daca te dai cu o crema la recomandarea medicului. Cat despre el, poate fi psihica treaba si sa nu te faca sa te destinzi indiferent cat de lung e preludiul. Incercati sa vorbiti mai mult, poate cuvintele duioase schimba atmosfera. Totusi daca tu crezi ca e fizica problema mai degraba decat de la "amorul in doi" cel mai sigur este sa consulti un medic specialist. happy

| raducml a răspuns:

Lollipop degeaba este preludul lung daca nu -ti sunt atinse parti ale corpului care sa te excite, nu-ti sunt spuse cuvinte tandre care sa te faca sa te simti dorita etc! Problema poate fi si psihica, poate el te inhiba iar in timpul actului nu te gandesti la a face dragoste ci la a-l face pe el sa fie ok, iar asta nu e bine deloc.