| abcdefgklmnop a întrebat:

mi s-a intamplat o chestie nasoala, am o relatie de un an si in ultima vreme m-am inteles bine cu prietenul iubitului meu. Eu cu prietenul lui mergem la aceleasi cursuri asa ca ne-am aprobiat cam mult. Intr-o seara, iubitul meu trebuia sa mearga pe la prietenul lui asa ca mi-a zis daca vreau sa merg cu el, eu am acceptat dar mi-a spus ca ne intalnim direct la el acasa. Ei bine, iubitul meu nu a ajuns iar eu nu stiam ca numai vine asa ca l-am asteptat, dar atunci s-a intamplat o chestie, mai bine zis dintr-un impuls - m-am sarutat cu prietenul lui si acum regretam amandoi * repet, doar ne-am sarutat* dar nu stiu cum sa-i spun, ce sa fac : sa ii spun adevarul sau sa ma ascund? prietenul lui vrea sa ii spunem dar eu mie imi este foarte greu si rusine. Eu inca mai tin la el dar nu asa de mult ca inainte.

8 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Se va supara si pe tine, si pe prietenul lui.Cum crezi ca va va privii pe amandoi? Stiu ai de ales intre a-ti elibera constiinta si a-l face pe prietenul tau sa se simta prost.Ok..Adevarul este foarte important, eu zic sa-i spui, in speranta ca o sa-i treaca la un moment dat si o sa uite de cele intamplate.

| mona a răspuns:

Mai devreme sau mai tarziu tot o sa afle asa ca mai bine spune-i cat poti de repede...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vei strica si relatia ta, iar el v-a strica relatia de prietenie cu iubitul tau.
Gandeste-te cum ar fi fost sa ti se intemple tie. Ai mai fi vrut sa ai o prietena care s-a sarutat cu iubitul tau? Sau un iubit care te-a "inselat" practic?
Eu zis sa tine-ti ascuns pentru ca oricum pentru voi doi oricum nu a inseamnat nimic, banuiesc.
Totul ramane la alegerea voastra. Si, explica-i si prietenului care vor fi consecintele daca spune-ti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Eu inca mai tin la el dar nu asa de mult ca inainte." poti sa dezvolti, ca nu inteleg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa ii spui pentru ca, mai devreme sau mai tarziu tot va afla. E mult mai bine sa stie de la tine decat de la prietenul lui. Succes!

| December a răspuns:

Oricum ai da-o e aiurea si incorect fata de prietenul tau. Hotaraste-te daca vrei sa ramai cu el sau daca il vrei pe celalalt. In mod normal trebuia sa te abtii si sa nu-l saruti.

| mirelushhh a răspuns:

Cu siguranta va afla.asa ca mai bine ii spui chiar tu.O sa fie dezamagit sigur(gandeste-te ca la tradat iubita lui si in acelasi timp si prietenul lui), dar te poate ierta daca te iubeste cu adevarat.In fond a fost doar un sarut.
Dar am o intrebare : daca nu mai ti la el asa de mult ca inainte, de ce nu te desparti de el? mai bine acum decat mai tarziu cand poate o sa ii fie si lui mai greu

| Cristian_6576 a răspuns:

Ce sa intmplat s-a intamplat,nu putem repara trecutul,dar putem avea grija de prezentul nostru, de ceea ce facem in fiecare zi in fiecare clipa. Daca iti asculti inima, vocea interioara, sunt sigur ca vei gasi raspunsul. Iubitul tau daca chiar te iubeste si te intelege sunt ferm convins ca va trece peste.
Iubirea se daruieste fara asteptari, nu ar trebui sa avem astepatri in iubire.
Daca esti vrei sa vb mai multe lasa un mesaj pe legionarul_cris@yahoo.com,o zi reusita sa ai!