| anonima16 a întrebat:

happy Mie mi-a placut de un baiat si lui de mine si dupa un timp el s-a combinat cu altahappy prietenul lui cel mai bun` se poarta frumos cu mine ma saluta imi zambeste cred ca ii place de mine dar nu sunt sigura si mie de el numai ca cateodata cand trece pe langa mine nu ma baga in seama`happy

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Se poate sa ii placa de tine. Vorbeste cu prietenul acela. Poate e un baiat bun si puteti fi impreuna. Macar incearca. Ai putea sa vorbesti si cu acel baiat de care iti placea si sa ii spui daca l-ar deranja asa ceva. Ar fi bine sa ii vezi reactia. E bine sa nu pornesti o ura intre doi prieteni buni. Totodata poate dupa ce ii spui lucruile acestea acel baiat de care iti placea sa renunte la relatia lui si sa doreasca sa fiti impreuna.

7 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Stateam si ma gandeam... De unde cunosc imaginea?! Am avut-o si eu tongue
Nu cumva e orgoliul ala de baietii? Daca prietenul lui stie ca lui i-a placut de tine, si vrea doar sa-i demonstreze lui ca poate sa-i "fure" posibila viitoare iubita? lui, lui, lui big grin -baiatul asta care te-a placut si s-a combinat cu alta.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Cred ca e posibil sa ii placa sa tea aiba in compania lui, probabil crede ca il intelegi si el chiar e multumit de asta. E posibil sa te fi gasit draguta nu numai pentru fizicul tau ci si pentru comportamentul pe care il ai cu el.Cred ca n-ar strica sa iesiti in oras, ca intre prieteni, si totul o sa vina de la sine.Succes!

| anonima16 explică:

Ms`multhappy ai dreptate ` merita azi mi-a luat apararea.

| anonima16 explică:

Poi`; x se poarta super frumos cu mine`happy

| anonima16 explică:

Poi ma inteleg destul de bine cu el si e de treaba

| denisaalexandru01 a răspuns:

Cred ca doar te simpatizeaza, si nu e indragostit de tine.Si daca ar fi indragostit de tine, cred ca tot timpul te-ar baga in seama.Asa ca poate te considera o pers draguta...si poate ca nu ar vrea neaparat sa fie cu tine sau ca te place ...sa zice ca se gandeste sa fi iubita lui.Doar o prietena, pe care doar o simpatizeaza nimic mai mult. Dar sa stii ca sunt sanse sa fiti si impreuna! Mai vb cu el si vei afla mai bine.

| dudu10 a răspuns:

Poate vrea doar sa-ti fie prieten, de aia iti zambeste, dar mai sunt si cazuri in care asa zisul fost prieten inca o mai place pe fata respectiva.Eu zic sa fii mai atenta la semnele lui si daca simti ca inca te place, te duci si il intrebi.
Crede-ma si eu sunt intr-o situatie in care nu stiu daca baiatul pe care-l plac eu ma place sau nu... si inca nu am curajul necesar sa-l intreb daca ma place.