| SnicK a întrebat:

Imi place de o fata care e cam ciudata...cateodata vorbeste cu mine cateodata nu... Ce pot face?
Cateodata rade si zambeste, ma saluta, altadata trece pe langa mine (cu colegele ei) si apoi isi vede de treaba.
Ce pot face? La o fata care cateodata se uita la tine si vrea sa vorbeasca si altadata crede ca esti un copil obisnuit din scoala (Are 14 ani, Eu 15)
Dupa sarbatori am fost in pauza la magazin sa-mi cumpar ceva si ea era acolo, a inceput sa sara pe mine cu "De ce nu ai venit in excursie? A fost foarte frumos, ne-am distrat, pacat ca n-ai fost"(Era o excursie la cabana, unde am mai fost cu ea si cu multi alti dintr-o GRUPA DE TINERI, si nu prea ma baga in seama, asa ca decat sa merg si acum si sa nu vorbeasca cu mine am stat acasa.)
Ce credeti? Daca mergeam acolo se bucura? Pfff Sigur.,. Daca nu am fost a sarit cu intrebari ca de ce nu am venit iar acum ...doamne nu mai stiu nimic ce sa fac...
Va rog dati-mi un sfat ce trebuie sa fac ca sa pot sa fiu cu ea.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa m-am comportat eu cu un baiat la care am tinut tare mult, si se pare ca prin atitudinea asta, eu am pierdut.
Poi eu stiam ca ma place, si imi placea sa ma intrebe el mereu de vorba, sau nu-i raspundeam cand il vedeam ca vorbeste cu alta fata pe o alta tonalitate.muream acolo de nervi. Si pana la urma, eu am asteptat sa faca el primul pas, si el nu a facut datorita comportamentului meu(nu stia ce am) si acum l-am cam pierdut.
Deci, poate ai noroc si te place si ea, dar asteapta totul de la tine.

10 răspunsuri:
| unione a răspuns:

Uit-o, crede-ma ca nu e de bine cu fetele astea cu 2 caractere...

| ShineMe a răspuns:

Daca stai asa nu ai sa rezolvi nimic daca stai o pierzi si daca faci ce a spus harciog posibil sa mearga va vedea fata ca tu vrei sa vorbesti cu ea.

| myworldis5784 a răspuns:

Eehheee domnisoarea se bucura de prea multa atentie din partea ta,
Sfatul meu incearca sa fii indiferent o vreme sa vedem rezultatul, atunci ea o sa sara pe tine mai des :-)

| SnicK explică:

Mai harciog, nu prea vreau sa fac asta...ca nu vreau s-o pierd.

| SnicK explică:

Nu Man, cred ca ea e altcumva, sunt in stadiul in care nici nu cred ca-i mai place de mine.Ar fi culmea acum s-o si enervez.

| Doa'Do a răspuns:

Posibil sa te placa, sa-i fi fost dor de tine in acea excursie.Si daca cateodata nu te baga in seama... o fi din cauza timiditatii? Cateodata isi ia inima-n dinti, alteori nu... crede-ma, asa mai fac si eu happy

| johny_9421 a răspuns:

Stii cum e... daca stai in stadiul in care sti acum e degeaba.

Ai 2 posibilitati: thinking
1. sa fi indiferent o vreme (daca te va cauta ea pe tine si se va comporta mai frumos inseamna ca nu vrea sa te piarda si ai sanse mari sa fi cu ea... daca e si ea in continuare indiferenta, atunci inseamna ca nu merita atentia ta)
2.sa mergi sa-i spui adevarul (ceva de genu:"stii, eu sunt foarte direct -> imi place de tine... exista vreo sansa sa fim impreuna?"...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveam o colega care facea la fel pina cind a trecut odata pe linga noi care jucam sah si daca nu a spus nimic am spus eu;-Ce sa mai facem si noi? Jucam sah da'tu ce faci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai dani mai, daca ii dai un pic peste nas sa se poarte cum trebuie nu inseamna ca o pierzi.De ce nu, sa se trezeasca?

| cristofor a răspuns:

Spune-i ca vrei sa fie prietena ta si o iubesti foarte mult. Daca o sa vrea ai noroc.