| Ella6 a întrebat:

Buna! N-am mai fost pe aici de mult. Dar acum am o intrebare care nu ma lasa sa dorm de vreo doua nopti.

Povestea incepe asa: Am cunoscut un tip acum vreo doua saptamani, am inceput sa iesim si ne-am inteles de minune din prima. Chiar am crezut ca el e alesul. Mi-a dat de inteles prin atatea moduri ca tine la mine si ca isi doreste un viitor cu mine. Am hotarat amandoi ca nu suntem genul de oameni care vor sa traga de timp si ca, intr-adevar, ne dorim ceva serios si de viitor. I-am cunoscut parintii, i-a cunoscut si el pe ai mei. Totul superb. Totul mergea perfect si nu puteam sta unul fara altul nici macar o zi. Vedeam in ochii lui sinceritatea si tot. La modul cel mai serios, ne faceam deja planuri de viitor si parea foarte deschis la orice. Nici macar nu deschideam eu subiectul ca asa as crede ca am fost eu pushy. Dar el deschidea subiectul despre viitor etc, imi canta piese in masina, imi saruta mana, ma mangaia mereu, isi arata afectiunea prin atatea moduri si ma asigura mereu ca e sincer si asa mai departe. Dupa ultima noastra iesire, totul a fost perfect. Mi-a scris dupa ce m-a lasat acasa, mi-a spus ca e asa fericit si ca tine atat de mult la mine, totul a fost perfect. A doua zi insa, m-am trezit blocata. Numarul blocat, pe Facebook, insta, efectiv tot. Si tin sa mentionez ca nu ne-am certat deloc, nu am avut vreo discutie in care sa avem pareri diferite despre ceva. Nu s-a intamplat absolut nimic iesit din comun in seara aia. Am iesit dupa doua zile in care nu ne vazusem pentru ca el lucrase si totul a fost efectiv perfect in noaptea aia. Ne-am plimbat prin parc, ne-am tinut de mana, am ras, am vorbit. Lucruri normale. Urmand ca a doua zi sa fiu brusc blocata peste tot fara vreun motiv anume. Daca exista barbati care au raspunsul la intrebarea asta din perspectiva sa ca barbat, va rog ajutati-ma. La modul ca vreau sa ma luminati, in viata mea clar nu-l mai vreau intru-cat dragoste cu forta nu se poate, insa am fost lasata cu un gust amar de omul care spunea tare si clar de la inceput ca nu vrea sa ma vada niciodata plangand. I-am scris un singur mesaj de pe telefonul tatei ca de la mine n-aveam nicio sansa. L-am intrebat de ce dar nu am primit niciun raspuns. Poate aveti voi vreo parere.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este un laș care nu a avut curajul sa iti spuna in față ca nu te place, te a mintit frumos, totul la el a fost actorie un rol, nu a fost deloc sincer cu tine, nu poti sa stii ce discutie a avut el acasa cu părintii lui, poate ei sa il fi intors impotriva ta si acum el ca sa nu fie obligat sa iti dea tie explicatii te a blocat ca sa il lasi in pace, daca ai numarul lui suna l de pe alt numar care nu il stie si intreaba l ce s-a intamplat de ce te a blocat, poate o fi casatorit si nu ti a spus si a vazut ca tu te ai aprins ati facut planuri de viitor si si a dat seama ca a mers prea departe, sau varianta ca parintii lui nu te plac si ei i au interzis sa te mai vada, oricum adevaratele motive pentru care el te a blocat le stie doar el si familia lui, ce varsta ai tu dar el? Trebuie sa aflii daca este sau a fost casatorit daca are copii, este foarte important.

| Ella6 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu am 22 si el 24. I-am cunoscut si prietenii si tot, de aceea nu cred ca ar fi insurat. Parintii lui au avut un gust amar fata de mine, cel putin asta am simtit eu cand i-am intalnit. Mi-as fi dorit totusi sa-mi spuna ce simte pentru ca nu sunt genul de om care sa insiste. Nu mai merge, nu mai merge, aia e. Dar mi-as fi dorit sa discute cu mine in loc sa ma lase in modul asta sa-mi pun intrebari si sa am golul ala urat in piept. Mersi totusi pentru intrebare, perspectiva ta chiar m-a ajutat happy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ella6):

Sarut mina! Multumesc mult pentru funda, ma bucur ca te am ajutat, nu il mai cauta ca nu te merită, tui ai nevoie de cineva care sa te iubeasca sincer nu sa fie fals sa se prefaca cand e cu tine ca te place dar abia asteApta sa scape de tine asa e acesta cu care te ai intilnit. Un om fals si ipocrit.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ella6):

Ai vrut sa zici mersi pentru raspuns, ca intrebarea tu ai pus-o, noi iti multumim tie pentru intrebare, emotiile bata le vinalaughing

| Ella6 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da, probabil laughing obisnuiam sa stau mai mult pe aici inainte si m-am intors acum, deodata. Totusi, mersi pentru raspuns?

| Ella6 explică (pentru Ella6):

Raspuns* laughing

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand dumnzeu ati avut timp sa va cunoasteti parintii si sa va intalniti cu totii, cand voi ati avut doar 2 saptamani de intalniri?
Pare cusuta cu ata alba, povestea asta, total ne-credibila.

| Ella6 explică (pentru Violleta2022):

Chiar am facut lucrurile astea. Pentru ca am decis amandoi dupa cateva zile (crezand ca-i dragoste la prima vedere) ca nu are rost sa ne pierdem timpul. Nu neg ca ne-am grabit, insa nu as avea niciun motiv sa mint, mai ales aici laughing Eu am vrut o perspectiva barbateasca pentru ca omul asta a fost mult prea credibil si-mi venea greu sa cred ca si-a schimbat gandurile peste noapte asa brusc, ori a fost un actor prea bun. Oricum consider ca am invatat ceva din asta si anume sa nu ma mai grabesc, sa nu mai cred ca tot ce zboara se mananca, insa te asigur ca povestea e 100% reala. Mersi pentru raspuns happy

| Drimmero a răspuns:

Sunt mai multe variante, totusi nu il cunosti de multa vreme si si a fost atat de subtil incat nu ai mirosit nimic din ce avea el de gand, evident ca e un jegos care n-a avut barbatie deloc sa iti zica in fata si a ales calea lasilor sa fuga.
Ma gandesc la urmatoarele scenarii:
1. Parintii lui nu te-au placut si si-au bagat coada, el daca era lipit de ai lui n-avea nicio putere de decizie.
2. O fi fost vreun loverboy si a urmarit doar sa te atasezi el sau sa se culce cu tine si apoi sa dispara, asta ii mangaia ego-ul bolnav.
3. O avea alta relatie in paralel, s-a distrat putin si apoi a fugit.
Motive pot fi mai multe dar orice ar fi fost daca era un om normal ar fi comunicat, nu fugea. Asta e, next.

| gogugogugogu a răspuns:

In 2 saptamani nu poti spune ca ai reusit sa cunosti bine o persoana dar, oricum, caracterul lui lasa de dorit, nu asa se procedeaza cand nu mai vrei o relatie.
Posibile variante:
1. Nu te plac parintii lui si el nu a stiut cum sa-ti spuna;
2. A iubit sau iubeste alta persoana, a incercat sa uite cu tine, si-a dat seama ca nu reuseste si a "disparut" din viata ta;
3. Are alte orientari sexuale;
4. O fi incercat ceva prin metoda "lover boy" dar a simtit ca nu-ti poate face ceva de genul si a ales sa dispara;
5. L-ai dezamagit cu ceva sau a aflat ceva ce nu-i place (nu esti virgina, nu accepti sa faci sex oral etc.).

| KingOoO a răspuns:

Sincer. Asa meritati majoritatea femeilor pentru ca va plac doar bad boys.

Iti dau un sfat pentru viitor. Ia-ti un baiat virgin, timid. Cu siguranta ala te va tine ca pe o printesa.

Iar daca esti din Oradea, te pot ajuta sa treci peste.

| Ella6 explică (pentru KingOoO):

Nu era "bad boy". Era un baiat simplu si cu bun simt, cel putin asta mi-a aratat. Respectuos si asa mai departe. Nu avea caracterul unui baiat rau.