| me_9877 a întrebat:

nelamurire mare si as dori ca macar pana reusesc sa merg la medic(saptamana viitoare )sa ma linistiti(sau nu) putin... Ultima menstruatie a fost undeva pe 17-20 ianuarie, mentionez ca nu am ciclu regulat, dupa care am facut sex neprotejat cu sotul dar fara ejaculare inauntru. Ar fi trebuit sa imi vina menstruatia undeva dupa data de 20 februarie dar nimic pana acum am facut 4 teste de sarcina unul Ozone doua Shure Check si unul de la Fildas. Se poate ca primele doua sa le fi facut cam repede la interval de 3 zile intre ele dar nu cred ca am respectat cele 10 zile pentru ca hcg sa apara in urina, iar doua le-am facut, zic eu, destul de ok unul acum trei zile si unul dimineata aceasta, toate testele negative, nu am simtome ca as fi insarcinata( greata, sani umflati etc) dar totusi?

Răspuns Câştigător
| flor_4630 a răspuns:

Stai linistita! Si eu am ciclul neregulat si mi s-a intamplat sa-mi intarzie si 3 saptamana. Testele de sarcina sunt foarte bune.Si cu cat esti mai stresata, cu atat iti intarzie mai mult.Mai asteapta 10 zile de la data la care tb sa-ti vina.Te sfatuiesc pentru saptamana urmatoare cand mergi la medic sa rogi doctora sa-ti recomande niste anticonceptionale.Le poti lua si pentru prevenrea unei sarcini nedorite dar si pentru reglarea ciclului. Sper ca te-am putut ajuta.

1 răspuns:
| me_9877 explică:

Multumesc frumos pentru raspuns flor, deja au trecut mai mult de 10 zile de cand trebuia sa imi vina, adica undeva pe 20-23 februarie