| DoarEuNumaiEu a întrebat:

Nu credeam ca voi ajunge sa scriu si eu aici dar uite ca s-a intamplat si lucrul astasad. Povestea mea incepe asfel, in urma cu 3 luni am cunoscut un baiat X din pura intamplare (incurcase id'ul de messenger,). Am aflat ca amandoi suntem din acelasi oras. Am vorbit la telefon aproape 2 sapatamna pana cand am hotarat sa ne intalnimhappy. Pot spune ca prima intalnire nu a fost tocmai reusita. Am trecut si peste asta, si am inceput sa ne apropriem mai mult.Ne intalnem din ce in ce mai mult, Popt spune ca mi-a placut de el di plima >clipa:". Toate au fost bune pana acum o saptaman cand a inceput sa fie mai retras.Lam intrebat daca s-a plictisit de mine dar mi-a spus ca nu este asta.Azi am vorbit cu el si a zis ca are o problema grava in familie si ca viata lui este in pericol. El a hotarat asea ca ar fi bine sa ne vedem fiecare de viata lui pana rezolva acea problema si pe urma are timp de noi. Aaaa si a spus sa am incredere in elstraight face. Un bun prieten de-al lui este in clasa cu mine am incercat sa aflu de la el, dar nu vrea sa imi spunasad. Spuneti-mi si mie se sa faccrying? De raspuns la telefon nu raspundesad

Răspuns Câştigător
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Hey, stiu ca esti ingrijorata dar nul presa sa iti spuna. vei vedea ca atunci cand va simti nevoia sa o faca iti va spun el. ai incredere in el cand iti spune ca e mai bine sa o rezolve pana sa te informeze. nu incerca sa aflii de la altii, ei te pot minti sau iti pot spune adevarul, insa ideea e alta. lasa sa aflii totul din gura lui, probabil stie mai bine dc nu iti spune acum. arata-i ca esti alaturi de el indiferent de problema, oferati ajutorul in caz ca ai cu ce ajuta in cazuri de genul. fa-l sa se simta sprijinit chiar daca nu sti care e problema si pentru ca asa el va considera ca vei fi alaturi de el in orice problema. fi linistita, totul are o rezolvarehappy

7 răspunsuri:
| butterfly27 a răspuns:

Eu zic ca un timp sa-l lasi in pace, cine stie ce probleme are. apoi il cauti si poate iti va descarca sufletul. timpul le rezolva pe toate:*

| tuGatita a răspuns:

Draga mea.nu ai decat sa astepti. cum a zis si el ai incredere daca il iubesti ca te va cauta dupa ce rezolva problema. poti doar sa ii mai trimiti cate un mesaj pe tel din cand in cand si sa ii amintesti ca il iubesti si ca orice ar fi tu vei fi alaturi de el.

| ciufulixx a răspuns:

Heyhappy eu spun sa-l lasi in pace. poate chiar are o problema si chiar tine la tine si nu vrea sa fi si tu implicata. daca ai incredere in el si sunteti asa de apropiati cum zici tu eu zic ca mai bine il lasi un timp apoi poate da el un semn de viata si daca chiar vezi ca nu zice nimic incearca sa vb cu el dar mai lasa-l un timphappy sper ca te-am ajutat:X bafta:*

| airam a răspuns:

Poate chiar are o problema si nu vrea sa te implice si pe tine asa ca este mai bine sa lasi sa treaca timpul; sau daca s-a plictisit de tine cum spui tu, de asemenea este bine sa lasi sa treaca timpul si vei vedea ce se intmaplahappydaca vrea sa fie cu tine, te va cauta dupa ce va rezolva problema; daca nu vrea atunci nu te va cautahappy

| HaPpyTrEeFrEnDs a răspuns:

Pluralul la saptamana il stii?batting eyelasheso saptamana?batting eyelashes

| Adrian1997 a răspuns:

Draga mea nu e o pura coincidenta cu id ul, i la dat colegul tau de clasatongue

| simonik_7680 a răspuns:

Daca u chiar il placi.si daca sti unde sta du-te la el-sau mai bine lasa.l sa.si rezolve problemele familiare si apoi lasa.l pe el sa te sune. daca il iubesti trebuie sa astepti