| Daiana90 a întrebat:

nu mai suport.cand eram mica(in clasa a 5-a) toti baietii ma placeau si se tineau dupa mine, acum intr-a 8-a, toti imi spun ca sunt urata si nu ma mai place niciunul.asta se intampla dintr-a 6-a in sus.de atunci tot ma chinui sa gasesc un baiat, UNUL, doar unul care sa ma placa si toti ma refuza sau se combina cu altele. mi-au spus multi ca sunt urata, acum m-am dat pe mes drept o fata si i-am cerut parerea baiatului pe care il plac despre mine si a spus ca nu m-ar alege siiiigur pe mine, ca prietena mea e mai frumoasa si nu-i place de mine.problema e ca nu ma consider urata, nu stiu ce aucryingcryingcrying. de ce toti ma fac sa ma simt prost si ma resping asa.ai mei spun ca fata aceea nu e frumoasa, sa tac din gura, dar mereu baietii o prefera pe ea.eu eram sigura ca din cauza fitzelor si ca e ea atractiva prin gesturi si etc dar sa imi spuna ca e mai frumoasa ca mine, deci asta e deja...straight facestraight facestraight face absurd jur.

16 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Te stresezi prea mult sa placi celorlalti si aici gresesti!

Ia nu te mai gandi la baieti si fa-te indiferenta, putin cu fite si flirteaza obraznic, usor, sa vezi cum vin toti!

De multe ori, cand te stresezi peste normal pentru a obtine ceva, ai parte tocmai de contrariu!winking

| Zenithf a răspuns:

Sa nu pui la inima, ca lumea-i tare incalcita. Sunt sigur ca ei se simt prost langa tine, dar cauza nu are nici o legatura cu tine, ci cu ei. Se simt inferiori, asta este cauza respingerii.
Ce-ti recomand eu? Sa fi tu insati, sa nu te iei dupa ei, oricum termini scoala, mergi in liceu, si in curand nu vei mai stii nimic de ei. Si sunt sigur ca in liceu vei avea parte de admiratori.
Pa

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

În clasa a 8-a. Nu ar trebui să-ţi pese de chestii de tipul asta. Nu poţi obliga o persoană să te palcă fiecare are propriile gusturi. Chestia asta cu " eşti urâtă" e o prostie în primul rând. Fiecare om e frumos în felul său. Nu e ultimul băiat de pe planetă, stai liniştită că vor apărea şi alţi. În clasa a 5-a erai copil, copil, asta spune tot. Baftă!

| Derye a răspuns:

Pai in primul rand esti infumurata. Fara suparare. Dar noi nici nu cunoscut'o pe prietena ta si tu vrei sa ne convingi ca e urata. Daca e prietena ta de ce crezi ca e fitoasa?
Unii oameni se fac placuti chiar la prima impresie sunt urati. Totul e sa fii istet...chiar daca esti urat(a) sa stii cum sa te bagi pe sub pielea oamenilor fara sa fii pupincurist (asta, deci la inceput pare un plan bun, e iritant).

Hai, bafta.

| User a răspuns:

Si? Vrei sa te luam noi sau de ce te lamentezi asa?

| crysty08 a răspuns:

Mah nust lasa-mi un id de messenger pe privat si vb te pwpa crysty>big grin

| aangelia a răspuns:

Poate ca e mai populara decat tine?

| Anahiteamo a răspuns:

Pai arata ceea ce ai, arata-ti din nou farmecul care il ai, arata si noi farmece pe care baietii inca nu le-au descoperit la tine. sigur o sa fie cineva care o sa te placa, imbraca-te sexy si frumos, sau mai bine incearca sa fii din ce in ce mai tu insuti, misca-ti fundul dintr-o parte in alta. si iti doresc succes!

| MeduzaInaripata a răspuns:

Dar de ce o judeci pe ea? Las-o in pace. Gandeste-te la tine ce poti face, nu devia de la subiect. Poate in clasa a5a erai mai dragutza...inspira-te dupa alte fete care sunt placute si vezi ce poti face. Iti urez succes!

| narcisa a răspuns:

Poate acea fata are acel ceva ce le place baietilor si nu ai tu.

| VIP a răspuns:

Uni baieti vad doar ce e la suprafata. Dar nu au timp sa vada si ce caracter are acea fata si ce fel de suflet are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba-ti prietena, gaseste si tu una mai urata cu spume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumusica si cam uratica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumusica si cam uratica.
urata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io zic sa iti gasesti un look cool care sa iti placa si tie si sa te comporti ca o diva sa raspunzi la provocari daca ei iti spun ceva urat incearca sa le spui si tu lor nu te faci ca intelegi si te inchizi in tine fi mai activa si atunci toti o sa isi dea seama ca tu esti mult mai tare decat prietena ta pe care toti o plac si incearca sa fi mai de gasaca sa iti petrecu mai mult timp cu prietenele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu cu niste baiet din clasa noastra a 5-A dar nu ne baga in seama si ne tinem dupa ea si ii cumparam ciocolata