| AlexandraIleana a întrebat:

Nu stiu ce se intampla..Sunt cu un baiat de 5 luni, ne iubim. Dar nu ne prea potrivim nici la distractie nici la caracter. E foarte ciudat..Fiecare vrea altceva. De o vreme incoace am inceput sa-l ascult dar deja mi se pare ca si-o ia in cap. Crede ca poate face orice cu mine. Imi face faze naspa uneori dar uneori este cel mai dragut din lume. E cu 3 ani mai mare decat mine, am 18 ani. Cu el am inceput tot. Prima mea relatie cea mai lunga...Il iubesc foarte mult dar uneori am un sentiment ca asa as vrea sa ma despart de el.dar nu m-as putea vedea fara el. Uneori imi da impresia ca sta cu mine numai pentru sex.l-am si intrebat si mi-a spus ca si pentru asta dar prima data ca ma place. Inainte sa o facem e foarte dragut dar dupa ii asa mai indiferent...Chiar mi-o aratat de multe ori ca ma iubeste dar ii foarte ciudat. Suntem si la distanta.Si in prima luna m-a inselat gen iesea cu o fata in timp ce era cu mine si am aflat si i-a parut foarte rau dupa si l-am iertat..De atunci chiar s o apropiat mai mult de mine. No si uneori mi se pare ca ii foarte naspa situatia.Voi ce credeti?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Crezi ca un barbat sanatos si viril se multumeste cu cele cateva reprize de sex oferite de tine din cand in cand? Mi se pare ca nu este chiar ceea ce iti doresti si te sfatuiesc sa-ti revizuiesti sentimentele fata de el. Distanta ucide iubirea, in rest sa auzim numai de bine.

| neutrino a răspuns:

Daca tu crezi ca sta pentru tine pentru ochii tai frumosi, din pacate te inseli amarnic. Incearca sa nu-i mai oferi sex si ai sa vezi atunci cat de mult te iubeste.

| frostxtq a răspuns:

Parerea mea este ca relatia ta nu o sa mearga. Daca sunteti la distanta si deja incepe sa fie indiferent, imagineaza-ti cum ar fi daca ati locui impreuna.
Te-a inselat odata si l-ai iertat, ce garantie ai ca nu te inseala si acum?
E normal sa il iubesti si sa nu vezi viata fara el, mai ales ca e primul tau baiat, insa nu pare a fi serios. happy

| e1xtz a răspuns:

NO pai, sa stii amu, ca si noi credem la fel...partea buna e ca ai doar 18 ani, cu primul nu se ramane, si ai timp sa mai alegi pana ai sa-l culegi pe cel potrivit, si poate nici atunci nu o sa fie cum vrei tu.Ai sa vezi tu peste ani ca am dreptate happy

| mihaela142 a răspuns:

Pai.o relatie la distanta nu poate functiona.cand prietenele tale o sa iasa cu iubirii lor o sa.ti doresti si tu asta. daca sunteti la distanta banuiesc ca nu va vedeti chiar zilnic nu? ..inteleg faptul ca il iubesti foar ca