| Loredana96 a întrebat:

Nustiu ce sa faccrying
Sint de 10 luni impreuna cu un baiat si ambii avem 14 ani.Cu citeva saptamini in urma el a facut o prostie care m-a suparat pe mine foarte tare.A gresit si el si-a dat seama de asta si de 4 ori m-a rugat sa il iert dar eu nu puteam uita ce a facut el. Dupa am plecat in Bulgaria pe o saptamana.O saptamana nu am vorbit cu el deloc, nu l-am vazut si am realizat ca fara el imi va fi greu.Vineri m-am intors inapoi in Romania el m-a mai intrebat odata daca vreau sa ne impacam si a spus ca daca spun DA va incerca doar sa ma faca fericita.Eu am spus da pentru ca nu am putut rezista((( tin la el si fara el imi va fi mai greu.Am iertat dar nu am uitat ce a facut si nu voi uita asta niciodata. Avem 5 zile decind ne-am impacat.Simbata,duminica,luni si marti am esit cu el in oras si cu prietenii nostri.El ma cuprindea, ma saruta de mii de ori, ma lua in brate in fata prietenilor lui si a prietenelor mele.Prietenel mele erau nespus de fericite ca eu sint din nou cu el.Au spus ca ne sta foarte bine impreuna, si ca se vede ca ambii sintem fericiti.Este doar o singura problema, noi eseam seara dar toata ziua nu ma suna, nu imi scria nimic.Chiar daca era pe mess nu scria nimic.Nu am vorbit cu el pe mess de pe 11 august.Cred ca asta nu e normal. Daca nu imi scrie nimic asta inseamna ca nu vrea sa vorbeasca cu mine.
Totusi asa baieti greu gasesti.Noi am fost impreuna 7 luni fara sa ne sarutam pe buze (asta nu pentru ca eram rusinosi) el doar a spus ca nu vrea graba ma saruta intotdeauna pe obraz dar pe buze deja dupa 7 luni."
Dar nu inteleg de ce nu scrie?"Voi ce credeti?

15 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Incredibil!
7 luni fara un sarut!
Spune-i ca acest fapt te face nefericita. Faptul ca nu comunicati ziua.
Intreaba-l :"Tu ma iubesti doar noaptea"?

| ℓαυяα a răspuns:

Parerea mea e ca sunteti prea mici pentru o relatie serioasa.

spune-i ce te deranjeaza la el, daca nu vorbesti cu el, nu ai cum sa rezolvi.

bafta happy

| EdiT a răspuns:

1. Învață să scrii (ieșeam, nu eseam).
2. Nu crezi că ești cam mică pentru astea, la 15 ani te văd la MTV că te-a părăsit ăla.
3. Voi dacă nu vorbiți pe "mess" s-a terminat relația?
Copiii din ziua de azi...

| MrAlex a răspuns:

Inseamna ca este prea mic si trebuie sa mai ai tu rabdare pana se maturizeaza si el un pic sau poate ca este cu alta fata de nu vreawinking

| NoShit a răspuns:

Sfinte căcat, mare chestie. Nu-ţi scrie pe mess. Jap cu el, nu se merită, cum adică? Orice fată ar face asta în locul tău.
No, dacă vorbiţi în realitate ce-ai mai vrea şi pe mess? Ceva cum ar fi ":X, :* xoxo" şi alte d-astea? Calm down, că doar nu te măriţi cu unu' de 14 ani.

| selysol a răspuns:

Intreaba-l de ce nu vorbeste cu tine pe mess si de ce ti iubit doar noaptea si ziua e necunoscut intra tu prima pe el pe mess poate si el asteapta sa intri tu pe el asa cum astepti si tu sa intre el pe tine vorbeste cu el si rezolvi situatiawinking si totutusi chiar 7 luni si nu v-ati sarutat? daca tu vrei spune-i ca ar fi timpul sa va si sarutati.

| ShadowGhost a răspuns:

Incearca sa vb cu el despre asta cand mai iesiti.Este absolut scandalos sa nu iti spuna buna. Poate asteapta sa ii scrii tu prima, desi nu prea cred. Bunele maniere spun ca baiatul trebuie sa salute fata, nu invers.Trebuie sa vb cu el.

| Danielbc a răspuns:

Doar el poate sa iti raspunda la intrebarea asta.cel mai bine e sa ii spui cand te deranjeaza ceva. spune-i ceva de genu asta,, vreau sa te intreb ceva:de ce nu imi vb cand esti pe mess? de ce nu imi dai sms/telefon ziua? nu sunt genu de fata care sufoca baiatul, nu cer sa ma imi dai mii de mesaje sau sa vb la telefon toata ziua dar mi se pare normal sa comunicam si ziua.tu nu simti nevoia sa vb cu mine? sau macar poti sa ai bunul simt sa ma saluti cand sunt pe mess.nu ma fa sa regret ca ti-am mai dat o sansa''asta ar trebui sa ii spui

| knoxfcsb a răspuns:

C'am mult de spus... daca e da'mi id si vorbim acolo

| ƒαηтαααα a răspuns:

Pai...thinking
1. Ori e ocupat
2. Ori nu vrea
3. Ori asteapta el sa faci tu primul pas
4. Ori nu vrea
eu zic sa vb cu el despre problema asta fara cearta pur si simplu sa ii spui ce te deranjeaza la el sau la aceasta relatiehappy

| diana99999 a răspuns:

Poate asteapta sa faci tu primul pas. mess-->poate-i merge greu netulwinking sarutul-->sarutal tu, cand nu se asteapta. daca te va respinge, inseamna ca nu mai vrea sa fie cu tine. daca te lasa sa-l saruti, fi sigura ca astepta sa-l saruti tuwinking dar puteti discuta pe tema asta happy bafta

| Didiiiii a răspuns:

Poate ca el asteapta ca tu sa ii scrii prima.winking

| Dianaa0Xd a răspuns:

Paii am patit-o si eu cu multi fosti de ai mei si eu am 14 ani pai mereu eu ii scriam primul pentru ca ei sant prea ocupati cu jocurile lor stupide sau vazand video-uri stupide marog si ma deranja chestia asta pe mine mult dar tot eu scriam prima si vb pe mess e normal aproape toti baieti sant asahappy nu iti face griji ee totul okayhappy

| Amalia_Baran_1981 a răspuns:

Daca vorbiti cand iesiti in oras nu vad care e problema.Intreaba-l de ce nu iti scrie pe mess sau poate el asteapta sa ii scrii tu prima.Cea mai buna intr-o relatie e comunicarea, si daca nu comunicati, adica sa va spuneti ce va doriti unul altuia, relatia voastra risca destramarea.Am patit la fel.Acum am 31 de ani si cred ca stiu cate ceva despre viata, mai ales ca sunt casatorita de 11 ani. Sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu. Succes in relatia voastra si nu uita comunicare e totul!

| Roxanik_Roxy_1995 a răspuns:

Pai intra tu cu el si vorBESTE