| Loredana96 a întrebat:

Buna,sint impreuna cu un baiat de 2 ani.Dar pot sa spun ca doar un an am fost impreuna, pentru ca 9 luni am fost despartiti, si nu am vorbit practic deloc.Ne-am despartit pentru ca el facea lucruri prea deplasate cu alte fete si era prea fluturatic.In aceste 9 luni el a spus ca nu a avut pe nimeni, si ca mi-a simtit lipsa foarte mult.Ne-am impacat acum in iunie, si el a spus ca va fi altfel, si chiar e altfel dar e mai rau. Data trecuta macar vorbeam pe mess si pe telefon acum nu vorbim practic deloc.In iunie vorbeam in fiecare zi.Nu am vorbit cu el pe telefon sau macar prin mesaje de pe 24 august. Ultima data ne-am vazut duminica si a fost bine,el de fata cu prietenii lui ma cuprinde, ma saruta, ma i-a in brate.Dar parca nu e bine.Adica intre noi lipseste comunicarea. Vorbim doar cind iesim.Recunosc ca eu in astea 3 luni i-am scris doar de 2 ori, dar pina la urma el e baiatul.Si mie nu-mi sta in caracter sa il sun sa ii scriu atita timp cit vad ca el nu prea vrea sa vorbeasca cu mine.Dar nici sa ne despartim nu vrea.

Ohhh...ce sa fac.Eu tin la el, poate el nu vede asta pentru ca nu prea ii arat.Recunosc citeodata sint rece cu el.Dar inca nu mi-a spus decind ne-am impacat ca ma iubeste,mi-a spus doar ca ma place.

Nu vreau sa il pierd,el e un baiat dorit de multe fete, e frumos, e inalt.Dar eu nu sint atit de insistenta.

Cine credeti ca greseste in aceasta relatie?

11 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

"Nu vreau sa il pierd, el e un baiat dorit de multe fete, e frumos, inalt."
Daca astea sunt motivele pentru care esti impreuna cu el, atunci e evident de ce nu merge relatia asta.
Tie nu iti place felul lui de a fi, pentru ca el e tipul de baiat ce se da la alte fete, nu e afectuos cu tine decat in preajma prietenilor etc.
Tu il placi doar pentru aspectul fizic.
O relatie nu se poate baza doar pe asta.

| iubesc a răspuns:

Adio! Asta nu se numeste relatie.

| Danysan a răspuns:

Gaseste-ti altu asta nu e relatie e aiureala totala.Care sunt scuzele lui de nu te suna -Are prb grave-e plecat pe front, lupta in Afanistan?-Eu zic sa deschizi ochii.Si tu ai o mica vina si aceea ca esti rece.Intr-o relatie sau inceput de relatie -daca o fata e rece, baiatu se vede cam stramtorat de situatie si poate devenii si el rece.Nu esti singura care are astfel de comportament. Fiti atente fetelor ca daca tratati un baiat cu raceala asta o sa primiti si voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matematica ta e infailibila. 2(ani)-9(luni)=2(ani). Sa te faci contabil!

Tu i-ai scris doar de doua ori dar pana la urma el e baiatul? Ce inseamna asta? Si unde scrie ca numai baiatul ar trebui sa te bage in seama? Tu ai un mini retard care te opreste sa o faci?

Cum tie nu-ti sta in caracter sa-i scrii de ce ai pretentia ca lui sa-i "stea in caracter" treaba asta? Culegi ce semeni.

Daca singurul motiv pentru care nu vrei sa-l pierzi e pentru ca e dorit si de alte fete, gaseste-ti alt hobby. Creste hamsteri sau ceva de genul.

| MisterRip a răspuns:

El e de vina odata, si renunta la el, nu vezi ca nu ede nasul tau? Tipl chiar nu te iubeste si poate caulta altceva de la tine. Celmai bine termino cu el defnitiv, iti pierzi tineretea si viata, pe cand poti cunoaste pe alticneva caruia ii pasa mult mai mult de tine. O sa iti para rau candva daca nu faci asta. Tipu doar sta la misto cu tine, dar ma intreb, cum il poti crede? Chiar asa bine te minte, ca eu mi-am dat seama din primele 5 secunde. Sfatul meu e sa-l lasi pentr totdeauna, tu faci ce vrei happy succes!

| yutsa a răspuns:

Sti? si eu am o relatie lunga cu un baiat si a fost o problema din asta.era un timp cand vorbeam in fiecare zi dar de la un timp a inceput sa nu mai comunicam atata.eu ca sa rezolv problema i-am zis ce simt eu si ca lipsa asta de comunicare ne indeparteaza unul de celalat.tin minte ca i-am mai spus ca imi lipsesc mesajele sale si ma face sa cred ca nu mai tine asa mult la mine.cum spui si tu sa nu iti mai spuna te iubesc...si sa vezi ca tu ii trimiti mesaj si parca el nu vrea sa vorbeasca cu tine te face sa te simti sad. pe scurt vreau sa-ti zic sa incerci sa ii spui cea ce simti, ce te deranjeaza, asteptarile pe care le ai tot timpul de la el. vorbeste cu el ^^. Succes!

| MisterRip a răspuns (pentru yutsa):

Nici tu n vezi ca nu mai mare rost? Deci in 3 luni sa faca doar atat... A pus virgula unde trebuia sa puna punct. Si ar fi cazul, nu se mai merita.

| yutsa a răspuns (pentru MisterRip):

Eu cred ca ar trebui sa vorbeasca cu el. chiar daca ea ar zice vreau sa ne despartim eu cred ca el ar intreba de ce si ea daca i-ar spune ce o deranjeaza si daca el tine la ea eu cred ca s-ar schimba cat de cat.

| MisterRip a răspuns (pentru yutsa):

Cred ca laughing

| MisterRip a răspuns (pentru yutsa):

Crezi prost atunci...

| Gefox a răspuns:

Poate nu e genul care sa vorbeasca prin mesaje sau la tel sau Poate are mai multe prietene daca va intalniti rar.
Ambele variante sunt disponibile pentru ca stiu din proprie experienta ca nici mie nu imi place sa vorbesc prin mesaje sau la tel deoarece cealalta persoana poate imi scrie ceva si gandeste alt ceva; si e posibil sa aiba mai multe iubite pentru ca si fratemiu are mai multe deci...