| anonim_4396 a întrebat:

O sa povestesc cat de scurt pot. Am cunoscut un baiat, care mi-a placut gen am simtit acel ceva desi la date mi-a spus ca nu isi doreste o relatie(asta se intampla prin decembrie). Dupa o saptamana am hotarat sa fim prieteni cu beneficii...astfel incat sa ne avem unul pe altul dar fara sentimente sau obligatii happy chestia e ca ajunsesem intr-un punct in care mai mult parca ne inclinam catre o relatie decat simplii prieteni. De revelion am fost împreună iar in data de 2 mi-a propus sa fim un cuplu oficial. Am acceptat dar de atunci nu stiu parca nu mai suntem cum eram, el nu prea comunica si am incercat sa vorbesc cu el pe tema asta mi-a zis ca nu e vina mea ci a lui, a trecut prin multe si are nevoie de timp ca sa se deschidă din nou. Am incercat mereu sa il inteleg. ne vedem o data pe saptamana sau de 2 ori ca mai vine si doarme la mine. Amandoi suntem destul de busy dar nu asta ma deranjează ci simplul fapt ca uneori simt ca nu isi da interesul. am trecut si eu prin multe si sunt extrem de obosita. Nu mai am rabdare. imi e drag dar nici nu vreau sa mai sufar. As vrea sa stiu ce are in cap. Ce pot sa fac? Sa il las de tot sau sa mai continui asa? Desi probabil nu cred ca vom ajunge undeva. Habar nu am sunt debusolata. ps: daca dorește cineva sa ma sfătuiască in privat astept cu mare draghappy

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Și eu cred că ai putea să ma ai răbdare. Cel puțin o vreme.

| Cosmiinna a răspuns (pentru mihai69):

Multumesc baieti. Sper sa fie bine... sad

| mihai69 a răspuns (pentru Cosmiinna):

Cu plăcere. Și noi sperăm la fel; îți ținem pumnii.

| vocea a răspuns:

Eu zic sa il lasi si sa cauti un barbat care sa te iubeasca asa cum esti si sa te faca fericita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inafara ca nu mai comunica prea mult, e si rece cu tine?
E fara sentimente? Cum descrii modul cum se comporta?
Ce vezi in ochii lui, cum te simti cand iti vorbeste, chiar si putin?
Nu trage de el, daca simte el sa se " deschida " o va face cu siguranta.

| Cosmiinna a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand suntem impreuna e grijuliu dar in rest nu stiu. nu vreau sa trag de el i'am spus deja de 2 ori ce vreau si ce ma deranjeaza si mi-a spus de fiecare data sa am încredere in el. Dar in modul asta cum ne vom apropia? Daca nu ma vrea de ce a vrut sa fim intr-o relatie, de ce nu m'a lasat cum eram inainte? Era super bine. nu ma agitam atat. chiar nu pot sa inteleg. Ma simt aiurea, ca si cum nu as fi suficient de buna...

| anonim_4396 explică (pentru Cosmiinna):

E destul de greu sa te deschizi din nou, daca ai suferit mult,daca ai iubit pe cineva mult si ai fost tradat,doare cand te deschizi iar ca te gandesti ce ti-a adus asta in trecut si ca nu vrei sa mai treci prin toate astea.
Gandeste-te la prima ta dragoste,daca ti-o mai aduci aminte, banuiesc ca te-a schimbat intr-un anumit fel.
Eh, pe el l-a afectat mai mult probabil, ai rabdare, nu asteptari.