| anonim_4396 a întrebat:

Ok,am facut o fapta de zile mari; am un prieten care nu este tocmai un prieten; adica avem o altfel relatie de prietenie; de la saruturile pe frunte am avansat cu cele frantuzesti(stiti ce spun).In seara asta am facut cea mai mare prostie posibila, am facut o cu el.Desi tin la el si sunt indragostita de el,sunt constienta ce prostie am facut si nu voiam, pur si simplu voiam sa mai fim asa zisi prieteni.Suntem prieteni de 2 ani,doar ca de luni bune avem o altfel de prietenie,avem acelasi grup de prieteni si unii baieti l-au intrebat ce are de gand cu mine si a spus ca mie nu vrea sa-mi faca niciun rau, el ma vrea bine; si cea mai mare prostie este ca face trafic de fete.Iar tata daca ma afla ca am mai facut o si cu el nu stiu ce-mi face.Fiindca nici nu vrea sa l vada.El se poarta frumos cu mine,iesim mereu,nu ii este jena sa se maimutareasca cand sunt prieteni cu noi,imi face pe plac, mereu vine la mine la salon cu micul dejun...Credeti ca e bine sa incep o relatie sau sa mai stau intr o relatie de prietenie,adica ma gandesc dupa ce am facut cu el, nu cred ca va mai fi prietenie.

17 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Face trafic de fete? Asta ce inseamna, se ocupa cu prostitutie, da? Stii cat de usor e sa prostesti o femeie cu niste cadouri si vorbe frumoase? II oferi putin timp, un compliment, o floare, un cadou- si gata, "e altfel, ma iubeste."
Noi poate nu stim toata situatia, e greu sa ne dam cu parerea si sa nu judecam cu ce se ocupa el, insa un lucru stiu sigur: Prin copilaria mea, aveam o colega care avea un astfel de "prieten", la fel spunea si ea, ca e altfel, ca o iubeste- apoi nu a mai auzit nimeni de ea. La scoala nu a mai venit si nici in ziua de astazi nu stim ce mai face! Succes.

| Violleta2022 a răspuns:

Bravo! Acum te inscrii si tu pe lista lui de fete de trafic!
Asta face baiatul ala, este dragut cu toate fetele ca sa atraga, se culca cu ele si dupa aceea le vinde la toti care platesc pentru sex!

| AliceFirea a răspuns (pentru Violleta2022):

Buna ziua! La multi ani,eu una nu cred ca ma incadrez pe aceasta lista, am parola lui de ceva saptamani, stiu ce face imi explica, imi spune tot! Vorbeste cu baietii lui despre alte fete ce si cum, credeti ca daca eu sunt pe lista mai avea tupeu da-mi lase parola lui?

| mihai69 a răspuns:

Google pentru "metoda lover boy"; văd că sunt îndeplinite cam toate condițiile. Ești la un fir de păr distanță să devii victimă sigură.

Răspuns utilizator avertizat
| AliceFirea a răspuns (pentru mihai69):

Ok,si daca nu va fi asa? Si daca totul va fi bine si frumos?
E usor de zis sa renunti, dar sa stiti ca inima dicteaza mereu peste creier...

| mihai69 a răspuns (pentru AliceFirea):

E vorba despre trupul și viața ta. Dacă tu crezi că o lună de „inimă" fericită merită să distrugi astelalte două chestii ale tale... ești invitata mea! (și a muuultor altora, din păcate).

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa-l parasesti si sa-ti gasesti un baiat care te iubesti cu adevarat.

| vocea a răspuns:

De prietenie nu mai se pune problema, acum depinde si de ce isi doreste el, sper ca nu a vrut doar atat de la tine, daca crezi ca baiatul este ok si iti place, ar trebui sa incepi o relatie cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| Bishopp a răspuns:

Lasa-l. Ai innebunit? vrei sa stai pe centura? Ce vrei sa faci cu viata ta? Poate te drogheaza si o sa fii "iubita lui " pentru totdeauna. Sa ti dicteze inima viata? pff. Mai bine te-ar omori taica-tu decat sa ajungi sclava la d-astia.

| AliceFirea a răspuns:

Sti ce esti tu? Un om fara creier,si sti de ce? Fiindca ma critici pe mine, in loc sa iti dai seama ce ai tu in al tau capuleț! Si din cate iti amintesti, habar n-ai desore ce este vorba, habar n-ai ce practica baiatul, tu esti total pe langa.Asa ca mai usor cu smardoiala asta, si paraseste profilul meu, ca esti total pe langa si un copil care se baga in seama din lipsa de ocupatie. Sper ca m-am facut inteleasa!