| anonimvaleria a întrebat:

Buna, pe 1noiembrie "m-am jucat" cu prietenul meu si luna asta in timpul menstruatiei mi-am facut un test de sarcina care a iesit negativ...acum ma doare ovarul stang foarte tare si simt intestinele CRED ca se misca si scot un zgomot mic. Poate fi vorba despre sarcina sau sarcina extrauterina?

Răspuns Câştigător
| anarosca78 a răspuns:

Sangerarea peste sarcina apare de obicei destul de rar, cea de implantare undeva la 10-14 zile de la actul sexual, cu alte cuvinte, oricum fara penetrare nu exista șanse

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la jucat nu poti ramane insarcinata, doar de la sarcina cu penetrare vaginala.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna!

Deci luna aceasta ai avut menstruatie...
Judecand dupa acest aspect, faptul ca te-ai "jucat" (desi nu stiu exact ce fel de joaca)(ca se pot multe) deci ma astept la ceva ce nu implica penetrarea, ai facut acel test de sarcina (desi aveai menstruatie), sansele sa fii insarcinata sunt nule.

| anarosca78 a răspuns:

Ce înseamnă acel jucat? din moment ce menstruatia ti-a venit luna asta nu esti însărcinată, testul de sarcină se face doar dacă întârzie menstruatia!

| anonimvaleria explică (pentru anarosca78):

Menstruatia a tinut mai putin. si era mai redusa

| anarosca78 a răspuns (pentru anonimvaleria):

Sangerarea peste sarcina apare de obicei destul de rar, cea de implantare undeva la 10-14 zile de la actul sexual, cu alte cuvinte, oricum fara penetrare nu exista șanse