| anonimvaleria a întrebat:

ma doare ovarul(cred eu) stang foarte tare dar si cel drept, aproape ca nu simt ca ma doare...cauze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic el va depista cauza.

| Violleta2022 a răspuns:

Durerea in zona pelviana poate fii acuzata de: gaze intestinale, constipatie, infectie, ovar inflamat, infectie urinara sau chiar piatra la rinichi ori nisip la rinichi, care coboara pe tractul urinar. Toate pot provoca dureri in zona pelvica, sau incheietura piciorului, fiind usor sa confunzi una cu alta, pana nu se fac investigatii si se gaseste adevarata cauza.

| zilog a răspuns:

Există operație care ți-l poate scoate, am o prietena care la scos si nu mai are stresuri.
Dar e posibil sa fie si de la nisip la rinichi durerea sau sa difuze o durere de la coloana. asa ca mergi la medic si vezi ce se intâmplă si cu rinichii nu doar cu ovarul!