| Suki08 a întrebat:

Buna, pe 4 ianuarie am avut un contact neprotejat cu iubitul meu si eram in perioada fertila, iar el din greseala a ejaculat jumatate in mine, au inceput sa ma doara sanii, si cand m-am dus la toaleta am observat urme de sange pe hartie, foarte putin sange de o culoare mai deschisa, ieri am facut un test de sarcina si azi unul si ambele au iesit negative, e posibil sa fiu insarcinata? Au trecut doar 10 zile de la contactul sexual. Vreau mai multe raspunsuri

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de perioada ciclului menstrual in care te aflai. Durerea de sani nu e legata de sarcina (ea aparand dupa minim 4 saptamani de la contact). Nici teste de sarcina, nici consultatie ginecologica nu ai de ce face acum, nimeni nu poate sti deocamdata daca esti sau nu insarcinata. Asteapta linistita sa treaca 21 de zile de la contactul sexual si abia apoi poti incepe sa faci teste de sarcina. Astea doua nu au ncii o valoare.

| Suki08 explică (pentru Brigaela):

Si sangele acela de la ce poate fi?

| Pool77 a răspuns (pentru Suki08):

Contact sexual mult prea dur, nelubrifiere destula etc.

| Brigaela a răspuns (pentru Suki08):

Nu stiu. Poate fi o sangerare de implantare a sarcinii (caz in care testul de sarcina se poate pozitiva din a opta zi dupa debutul sangerarii), poate fi o sangerare de ovulatie (se intampla uneori), poate fi o eliberare fractionata de endometru din cauza unui deficit de progesteron, poate fi o infectie genitala, poate fi o rana pe col. Vei afla asta la consultatia ginecologica la care vei merge dupa ce faci macar un test corect de sarcina

| LoveSleep a răspuns:

Știi că ești în perioada fertilă, faci sex neprotejat și mai și termină ăsta în tine.
La ce te gândeai cu creierul ăla minuscul? Îmi răspunzi și mie? Sunt chiar curios.

| Suki08 explică (pentru LoveSleep):

Te intereseaza? E strict treaba mea, la o intrebate nu se raspunde cu alta intrebare

| LoveSleep a răspuns (pentru Suki08):

Întrebam și eu, de ce dai în mine?

| Suki08 explică (pentru LoveSleep):

Nu ma judeca, fiecare are dreptul sa faca ce vrea

| HazelEyes77 a răspuns:

Mai asteapta cateva zile si mai repeta testul. Le ai facut prea devreme ca sa dea rezultate concludente. Sanii te au durut din alte motive nu are legatura cu sarcina ce putin nu asa devreme. Probabil sangerarea a aparut din cauza actului sexual -o rana superficiala pe peretii vaginali-se mai intampla uneori.

Răspuns utilizator avertizat
| Zamfir_Luisa_2000 a răspuns:

Unele teste de sarcina pot fi greșite.Cel mai bine, du-te la un doctor ginecolog

| Suki08 explică (pentru Zamfir_Luisa_2000):

Am facut doua, la 15 lei, rare cazuri sa dea gres