| VasileTiganas a întrebat:

Buna,pentru inceput vreau sa va spun ca asta nu este o gluma.
M-am masturbat in exces si acum ma doare penisul cand il ating, oare mi s-a rupt ata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nimeni nu poate sa cunoasca sau sa stie precis sau exact ce ti-a provocat durerea amintita, care probabil a putut sa apara ori din cauza strangerii prea puternice a penisului in palma...sau chiar in urma afectarii frenului (''atei''). Intrebarea care apare este aceea ca : De ce ai vrea sa-ti rupi acea asa numita ''ata''? Doresti neaparat sa devii posesorul unui penis inert, insensibil, lipsit de orice urma de excitabilitate care se comporta exact la fel ca penisul artificial? Te sfatuiesc sa citesti care este rolul acelei ''ate'' si de asemenea sa afli din ce motiv in cazul a 8-9 barbati din 10, acea ''ata'' ramane intreaga si intacta si acolo la locul sau pe durata intregii vieti a majoritatii barbatilor activi sexual. Sanatate si mai multa minte!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia o pauza de 1-2 saptamani de la masturnare, pana se vindeca cuculetul ala si spala-te cu apa calda si sapun, dimineata si seara, ca sa-l tii curat.
Cat priveste ata, aia nu se rupe la masturbare si nici la sex!

| Emilian65 a răspuns:

Vezi unde duce masturbarea in exces? Lasa-te de masturbare si vei mai avea probleme