| Jhfdfd a întrebat:

poti ramane insarcinata daca pe tot parcursul actului, partenerul a folosit prezervativ si a ejaculat afara, in prezervativ, iar acesta nu a prezentat nicio ruptura/fisura etc.; chiar si in perioada fertila. De mentionat, imediat dupa, fiind perioada fertilă, formarea ovulului, am avut durerile obisnuite de burta. Merci!

8 răspunsuri:
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Slabe sanse sa ramak. Posibil uneori sa intarzie sau sa sara o luna (cunosc mai multe situatii in care s-a intamplat). Vrei sa fi sigura 100%? Medic ginecolog! Vrei sub 100%? Test sarcina. Un test n'ar strica la ginecolog

| darrio2007 a răspuns:

Tu ce crezi? Daca o sticla are dop si o intorci cu dopul in jos, curge din ea?

| ania a răspuns:

Șanse sunt numai dacă s-a scurs lichid preejeculator pe lângă prezervativ, adică 1% care e riscul de sarcină pentru prezervativul folosit corect, riscul de boli venerice pentru sexul cu prezervativ fiind de 20%. Dacă nu ești căsătorită, mai bine nu fă deloc sex până atunci, Dumnezeu nu a creat fetele cu planul de a trece prin acest stres, nesiguranță și neliniște în fiecare lună.

| Roxin a răspuns (pentru ania):

De-aia ai tu 5 copii? Am inteles, genul ala de super crestini, care nu fac sex decat pentru reproducere. Lichidul preejaculator, ca idee, nu contine spermatozoizi. Ca idee doar...happy

| Robbu a răspuns:

Daca s-a folosit prezervativ sarcina nu intra in discuție si punct! :-) De asta au fost create, si daca totul a decurs cum ai spus, totul este ok! Stai chill.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat nu poti fi gravida.

| Felys a răspuns:

Pentru asa ceva s-a inventat prezervativul, pentru a evita formarea unei sarcini nedorite, daca totul a fost cum ai prezentat, poti fi absolut sigura ca nu se lasa cu ochi

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Da. Poti ramane insarcinata. Trebuie doar sa gasesti pe cineva care nu e atat de atent ca iubitul tau si care sa semene cat de cat cu el, ca altfel se prinde big grin
Sau gaureste prezervativele si spune-i ca vrei sa il simti in tine cand termina.
Pentru ca din cum expui problema, se pare ca asta ti-ai dori big grin
Bafta!