| George0508 a întrebat:

Buna, prietena mea luna trecuta a luat pastila de a doua zi, i-a venit ciclul care a durat 2 zile, acum are stări de greață și vărsături, efectele sunt de la pastila?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La cest moment nimeni nu stie de la ce sunt greturile si varsaturile... probabil de la stres, indigestie, criza de colecist, posibil alergie la pastila aia...

| George0508 explică (pentru Violleta2022):

Țin sa Menționez ca fata in ultimele 6 luni a luat minim 2-3 pastile. Pai fata nu e prietena mea, a fost o aventura atâta tot, ea înainte cu 2 saptamani s-a mai culcat cu un prieten, a luat pastila de a doua zi, cu 4 zile înainte sa ii vina m-am culcat eu cu ea, și ciclul i-a venit mai repede cu 2 zile, acum la o luna fata mi-a scris ca se simte rau, are grețuri, vomita, țin sa Menționez ca fata consuma alcool foarte des, fumeaza excesiv etc.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca e putin probabil sa apara aceste efecte ale pastilei dupa 1 luna de zile.Ar fi util daca ai oferi mai multe detalii, fiindca asa poti presupune orice.

| George0508 explică (pentru dullcat):

Pai fata nu e prietena mea, a fost o aventura atâta tot, ea înainte cu 2 saptamani s-a mai culcat cu un prieten, a luat pastila de a doua zi, cu 4 zile înainte sa ii vina m-am culcat eu cu ea, și ciclul i-a venit mai repede cu 2 zile, acum la o luna fata mi-a scris ca se simte rau, are grețuri, vomita, țin sa Menționez ca fata consuma alcool foarte des, fumeaza excesiv etc.

| dullcat a răspuns (pentru George0508):

Cel mai util ar fi sa faca un test de sarcina.Nu ati folosit prezervativ? Va expuneti si riscului de a contacta boli cand va cuplati asa intre voi...Nu e deloc ok.

| GeorgeCazan a răspuns (pentru dullcat):

Poate iei vreo boala, sau ca bonus poate rămâne însărcinată. Faceți referendum sa vedeți care tatăl? Tu știi ca ai fost pe la ea dar tu și prietenul rău...lista poate emai mare. Nici nu știu cum sa apreciez situația; e tragic comic; n-am cuvinte. E doar un scenariu; dacă tot ia pastila de a 2-a zi nu e însărcinată.

Și tipa daca tot ia asa pastila de a doua zi în prostie poate sa aibă probleme grave, de nici un doctor nu le poate rezolva. Deja are simptome ciudate, din ce spui.

| dullcat a răspuns (pentru GeorgeCazan):

Ai raspuns altui utilizator, eu nu sunt OP. laughing

| GeorgeCazan a răspuns (pentru dullcat):

Sorry.