| kisskisspis a întrebat:

Buna prieteni! Am o intrebare care sunt sigura ca si-o pun toate fetele de varsta mea(15 ani)daca ne place un anumit baiat.
este un baiat cu care am vorbit pentru prima oara pe facebook dupa care am vorbit pe mess,dar nu stiu sigur daca ma place vorbim uneori chiar si de doua ori pe zi, imi spune chiar si cand merge la masa ca sa nu zic eu ceva ca nu-mi raspunde la mesaje credhee hee) imi spune destule despre el ba chiar ca e si putin timid dar nu pare si mi-a spus si ca chiar si lucruri de fosta lui prietena cum ar fi ca nu o place ca ea a spus ca vrea sa fie cu el chestii de astea dar nu mi s-a parut deloc frumos ca a spus asta despre ea si oricum mi-a spus sa nu spun la nimeni asta.intr-o zi m-amintalnit cu el prima data din intamplare m-a salutat dar in timp ce vorbeam statea cu capul in jos si avea vocea destul de joasa ca si a meabig grin si oricum imi spune chiar si unde pleaca de exemplu la club,in oras dar nu sunt sigura ca ma place,oare ma place la scoala nu prea ne intalnim decat foarte rar. Stiu e cam prea lunga dar am vrut sa dau detalii, v-as multumi mult daca mi-ati da niste sfaturi:*

7 răspunsuri:
| ZaineaM a răspuns:

Si eu fac la fel, exact la fel, nu stiu daca te place, dar mai mult ca sigur vrea sa fiti prieteni, poate frate si sora pe fb laughing))

| mihay88 a răspuns:

Pai rezolvarea e simpla... daca nu iti propune el sa iesiti undeva fa-o tu, asa ca si cand ar veni din joaca si cand iesiti la un suc acolo veti avea ocazia sa vorbiti mai mult si mai in liniste apoi iti vei da seama cum sta treaba happy. Numai bine happy

| a răspuns:

Daca iti place de el, iesiti impreuna la un suc ceva si discutati.
Succes

| pefelie a răspuns:

Lasa sa decurga povestea. Faptu ca ti-a spus de fosta e ceva de bine. A vrut sa accentueze de fapt ca e liberwinking

| danut98 a răspuns:

Daca iti place eu zic sa ii spui ar fi cel mai bine + ca dupa ceea ce ai zis se vede ca si el te placewinking

| larisa123123 a răspuns:

Eu spun sa faci tu primul pas daca el e mai timid! e sigur ca te place daca a spus de fosta!

| kisskisspis explică (pentru larisa123123):

A spus ca e timid dar sa fi fost asa la misto cand a spus ca e mai timid pentru ca inainte sa ma cunoasca si eu pe el l-am vazut ca se saruta cu o fata