| anonim_4396 a întrebat:

Buna
V-as fi recunoscatoare daca mi-ati raspunde, deoarece nu stiu ce sa cred!
Deci, plac un baiat de ceva timp, dar eu NU STIU DACA MA PLACE. Prima data l-am vazut la un eveniment, apoi l-am gasit pe facebook, l-am adaugat, iar peste cateva minute mi-a scris. Am vorbit in jur de 10 minute. Am vazut ca nu imi scrie pe facebook, asa ca i-am scris eu de vreo 2 ori, dar a vazut mesajul tarziu si raspundea foarte sec. L-am vazut in oras din pura intamplare chiar nu stiam ca o sa ma intalnesc cu el. Tot timpul cand ma vede ma saluta, imi zambeste. Am fost cu putin timp in urma la un eveniment, iar cand eram pe coluar, m-a privit, salutat, zambit in acelasi timp. Am fost la un alt eveniment si eu statea si vorbeam cu o prietena, iar el a venit, m-a salutat, m-a intrebat daca merg in ceva tabara, si mi-a zis ca merge si el. In sala mai erau fete, de ce a vorbit tocmai cu mine?! Am vazut ca nu imi scrie pe facebook, asa ca i-am scris eu de vreo 2 ori, dar a vazut mesajul tarziu si raspundea foarte sec.

1.Voi ce ziceti de aceasta,, poveste"?
2.Ma place?
3. De ce pe facebook vorbeste asa mai sec, iar in realitate vine sa vorbeasca cu mine?
4. Ce semne da un barbat cand place o fata?

Va multumesc pentru pareri.
Va rog mult fara caterinca sau raspunsuri rautacioase. Multumesc de intelegere.

1 răspuns:
| RainmakerX a răspuns:

Hey!
1.Doamne,Honny...sa stii ca a venit cazul sa fiu serios si imi cer scuze de dinainte.
Inceteaza din a mai incerca sa faci tu primul pas.Lasa baietii sa vina la tine nu te repezi tu la ei.
Acum nu este mare lucru ca te saluta si iti zambeste, sa stii...este politicos si poate zic "poate" te place un pic, asa ca prietena.

2.Te palce ca o prietena si nu vrea sa intre in chestii profunde cu tine, atat.

3. Unora nu le place facebook-ul.Si mie mi se pare o porcarie.Prefer alte site-uri sau chiar telefonul intrucat pe facebook pana si maimutele mele de colegi au putut sa-mi acceseze mesajele si sa vada cu cine si ce am vorbit.Eu nu am incredere fata de facebook...mi se pare facut numai pentru bani si ma scarbeste, atat.
Poate ca nici lui nu-i place acest site.

4.Cum poti sti daca te place un baiat?

Daca raspunzi cu "da" la macar cateva din intrebarile de mai jos, inseamna ca un baiat din preajma ta este atras de tine, indiferent daca este un simplu prieten, un iubit, un coleg sau chiar iti e intru totul necunoscut...

baiat

Incearca el sa te faca sa razi prin orice fel de mijloace, spunandu-ti glume, bancuri, facand aluzii spirituale sau chiar putin prostesti?

Incerca sa te atinga in vreun, de exemplu jucandu-se cu parul tau, atingandu-ti "intamplator" mana cu mana sa, aplecandu-se asupra ta, impungandu-te, gadilandu-te, prinzandu-te de mana, sau chiar impingandu-te ori lovindu-te, desigur, in gluma, prieteneste?

Iti zambeste mereu, rade la glumele tale, cu toate ca nu sunt mereu tocmai reusite?

Miroase placut (sa speram ca foloseste un spray sau un aftershave de buna calitate) mereu cand iti este alaturi sau, mai mult decat atat, ori de cate ori te intalnesti cu el, pare sa fie imbracat cu grija si sa aiba parul cumva aranjat (chiar daca si-l ciufuleste cu stil sau intentie)?

Se poarta uneori ciudat ori prosteste pentru a-ti atrage atentia?

Nu vrea sa fie vazut impreuna cu tine, astfel incat alte persoane, mai ales prietenii sai sa nu creada ca ii place de tine?

Se comporta ciudat ori stangaci in preajma ta, mai cu seama dupa ce cineva l-a intrebat direct daca ii place de tine?

Incerca sa initieze o conversatie cu tine, facand apel la introduceri stangace precum "Buna", "Ca mai faci?", "Care-i treaba?"?

Pare sa devina gelos atunci cand stai de vorba cu un alt baiat sau ii acorzi acestuia o sporita atentie?

Se ofera adeseori sa te ajute la lectii, referate, sa iti care lucrurile, sau sa faca orice altceva pentru tine?

"Foloseste un diminutiv al prenumelui tau cand ti se adreseaza?

Cauta frecvent sa fie pe langa tine, in preajma ta, sa petreaca mult timp cu tine, sa iti vorbeasca despre orice numai pentru a ramane langa el, ori sa inceapa sa se plimbe cu tine cu toate ca parea ca avea o cu totul alta treaba?

Iti impartaseste niste hobby-uri, pasiuni sau interese, cautand sa vorbeasca cat mai mult despre lucrurile pe care le aveti in comun?

Roseste ori zambeste atunci cand te vede sau cand un prieten iti rosteste numele in absenta ta?

Te priveste cu concentrare, si atunci cand il surprinzi ca face asta, isi coboara privirea ori si-o indreapta in alta parte.

Te suna frecvent sau iti trimite regulat mesaje pe tefon sau emailuri?

Iti face daruri sau iti cumpara lucruri?

Flirteaza cu tine sau te tachineaza?

Te priveste cu insistenta, iti surade sau iti face cu ochiul atunci cand trece pe langa tine?

Se uita direct in ochii tai cand ii vorbesti si uneori chiar se imbujoreaza?

Desi se poarta frumos, politicos, e cumva jucaus sau flirteaza cu tine, uneori devine foarte nervos, iritat sau timid?

Vorbeste despre tine cu prietenii sai?

Priveste spre tine, iti zambeste, si apoi isi indreapta ochii intr-o alta directie aparent fara nici un motiv?

Se comporta relativ normal, degajat, intr-un grup de prieteni, dar tinde a deveni tensionat, timid ori tacut cand ramane singur cu tine?

Prietenii lui par a se purta mai amabil, mai frumos cu tine, si a-ti vorbi mai mult decat de obicei?

Te intreaba amicii sai daca iti place de el?

Unii din prietenii tai sunt de parere ca lui ii place de tine?

Indiferent cate "da"-uri ai totalizat la finalul acestor intrebari, tine cont ca daca unii baieti te plac, altii tind a te place intr-o sporita masura. Cel mai important lucru este insa sa iti dai seama daca un baiat te place pentru felul in care esti tu si nu incearca sa te schimbe. De asemeni, nu ar trebui nici tu sa incerci sa-l schimbi. Mai mult decat atat, nu ar trebui sa iti schimbi visele sau obiectivele din viata din cauza sau de dragul lui. Altfel, ce rost ar mai avea relatia voastra?

Cam atat. Bafta Honny! Si tine minte, nu mai alerga tu dupa baieti, lasa-i pe ei sa vina la tine...

-Blytz-