| AndreyBM a întrebat:

Buna revin iar cu o intrebare va scriam acum 2 saptamani ca imi placea de o fata care pur si simplu nu stiu cauza nu a mai vrb cu mine ei bine nici eu nu am mai bagat-o in seama Problema e alta acum de ceva timp cam o saptamana jumatate eram cu baietii undeva pe la gratar si unul dintre prietenii mei a venit cu prietena sa toate bune si frumoase pana atunci inca de cand a venit fata eu tot am observat ca se uita cam ciudat la mine dar na am zis ca e prietena unui tovaras de al meu mai dupa vreo 2-3 ore de la venirea acesteia dintr-o cauza banala ei sa-u certat si s-au despartit el vroia sa o bata dar eu cu am suflet bun nu l-am lasat cam dupa vreo ora de la plecarea ei ghici cine ma suna era chiar ea si imi zicea ca sa fim amici ca imi multumeste chestii din astea eu am inceput sa vorbesc mai des cu ea la telefon asta era duminica si marti m-am decis sa ii zic sa vina undeva sa ne intalnim bun a venit cu o prietena dea ei care eu o cunosc de asemenea fata aia prietena ei e indragostita lulea de mine dar mie nu imi place de ea bun stau cu ea si prietena ei vreo ora 2 si apoi sa le conduc acasa in drum spre casa eu am luat-o de mana si cand am condus-o acasa eu am sarutat-o ea la inceput nu prea vroia dar pana la urma s-a lasat ajung si eu acasa dupa care ma suna ca eu nu mai aveam minute si din vorba in vorba eram foarte indragostiti sa zic unu de altu am stat cu ea o saptamana zi de zi o sunam ma suna mesaje ne-am vzt de 2 ori in saptamana aia si ea imi zicea ca o suna fostul ei prieten si ii cere sa se impace ea zicand ca nu se mai impaca dupa vreo saptamana jumate eu am chefuit cu niste amici si am baut cam mult in seara aia cu ea nu vorbiseam si cum ajung acasa ma pun sa dorm fiind si baut nu am mai auzit telefonul incercase sa ma sune de vreo 5 ori dar inainte imi trimisesera 3-4 mesaje ca a decis sa se impace cu fostul ei iubit ca inca tine la el si nu poate sta cu mine ca nu ma iubeste chestii de astea bun intr-un final ma trezesc si atunci citeam sms-urile cand suna ea ii raspund si zice sa nu fiu suparat eu normal ca m-am suparat i-am zis sa nu ma mai caute si sa uite ca a existat in viata mea mentionez ca aceaa fata a stat cu mai multi baieti eu i-am respectat decizia si nu am mai sunat-o nu am mai cautat-o doua zile eram la pamant simteam ca eram facuti unu pentru celalalt si ne-am despartit dupa vreo 3 zile ma suna cineva ea era si imi zice ca ce mai fac eu la inceput nu vroiam sa vrb cu ea dar inima parca imi spunea sa ii raspund intr-un final i-am raspuns am vorbit vreo jumatate de ora si mi-a zis ca iar s-a despartit de prietenul ei dar nu stia cum sa imi zica daca vreau sa mai fiu cu ea eu i-am zis sa imi mai dea timp m-a mai sunat vreo 2-3 zile la rand si apoi parca a uitat de mine de vreo 5 zile eu puteam sa o sun dar am zis ca ea mi-a gresit si ea trebuia sa ma sune.cam aceasta e povestea ce am trait-o nu de mult ce ma sfatuiti sa fac?

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Oricine merita si a 2-a sansa. Incearca sa fi din nou cu ea si vezi ce se intampla.

| 1234abcd a răspuns:

Pari un tip destul de sufletist care se implica trup si suflet intr-o relatie, iar ea pare genu de fata indecisa, nehotarata si care nu poate trai daca nu e combinata cu cineva... daca nu tea mai cautat eu zic sa nu o cauti tu, ea se joaca cu tine si cu sentimentele tale... ea crede ca dupa ce o sa se desparta de prietenul ei o sa se intoarca la tine(iar si iar si iar de nu stiu cate ori) iar tu o sa o astepti cu bratele larg deschise(tu esti inlocuitorul prietenului ei..esti ca o bluza care nu-ti place o porti o data dupa o arunci in fundul dulapului. dar cat doate celelalte bluze nu-ti mai vin te intorci la ea si o porti din nou si dupa iar o arunci si tot asa)

parerea mea e ca fata asta nu te merita si n-are sens sa suferi dupa ea, gasesti tu o fata care sa te iubeasca cu adevarat nu doar sa se folosesca de tine

| AndreyBM explică (pentru 1234abcd):

Multumesc De Sfat Cred Ca Am Terminat-o cu ea o sa gasesc eu alta mersi mult de tot

| 1234abcd a răspuns (pentru AndreyBM):

Nu ai pentru ce....de asta sunt aici ca sai ajut pe cei care au nevoiehappy

| somrik a răspuns:

So tii tot asa ca merge treaba, dar de la inceput cind nu ai bagat-o in seama ea a observat asta si cretca nu ia placut ca no mai bagai in s eama