| anonim_4396 a întrebat:

Buna,s-a intamplat ceva cu prietena mea. Cred ca e gravida dar ea tot neaga si nu vrea sa inteleaga. Faza e ca ea a facut sex neprotejat cu un tip, el a ejaculat pe langa vaginul ei, iar dupa aceea au facut din nou de mai multe ori tot neprotejat. Sunt foarte speriata si sper sa nu fie gravida dar ea nu vrea sa mergem la ginecolog sa vedem.Ce sa fac? Poate ramane gravida din atata?

9 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Ia un test de sarcina...mare chestie

| Ellaabcd a răspuns (pentru shadow72):

Testul de sarcina doar dupa 3 saptamani se poate face, ea a facut-o acum 10 zile happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Adică m ai exact, tu esti cea care a făcut sex neprotejat, si î ti e teamă iar acum ne minti, spunind că prietena imaginară a ta ar fi, nu e frumos să ne minti in halul ăsta.

| Ellaabcd a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Mai, eu folosesc anticonceptionale si sunt casatorita.Insa ea este mai imatura si nu se gandeste si nu stiu cum s-o conving sa mergem la ginecolog si vreau s-o conving ca este gravida, iar ea nu ma crede

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ellaabcd):

Ok, scuze dacă am tras concluzie gresită, păi trebuie să merge ti impreună voi două la ginecolog, mergi cu ea la medicul tău, că asa sigur are incredere, păi ea nu are simptome de sarcină? Poftă, greață, lipsa menstruatiei, că doar e femeie si astea trebuie să le stie nu?

| Alexandru0007 a răspuns:

Nu.e ok, nu are nimic

| Felys a răspuns:

Sigur ca se poate sa ramana gravida, exista in lichidul preejaculator un numar mic de spermatozoizi dar in definitiv e suficient unul singur ca isi gaseasca drumul si gata sarcina

| Alcyon a răspuns:

E viata ei pana la urma. Daca fata alege sa-si bata joc de ea, asta este. Ce, e fiica ta si ti-e teama c-o sa-ti vina cu plodul la usa, sa i-l cresti?

Răspuns utilizator avertizat