| xDudeee a întrebat:

Sa incep cu inceputul...Am o poveste de iubire groaznica! Vara trecuta am cunoscut un baiat, de care m-am indragostit, cu trecerea anilor a devenit obsesie. Il iubeam din ce in ce mai mult. Pana intr-o zi care nu mi-as fi dorit sa o traiesc, in acea zi m-am apropiat de el si i-am zambit, am stat cu prietenii, am ras, am barfit.Imi atingeam scopul, acela de a ma apropia de el, de a ma distra alaturi de el. Pur si simplu eram FERICITA! La scoala nu imi mai "pleca" gandul de la el, si doar cand ma gandeam ca voi sta tot weekendul cu el ma imbata de fericire! A venit si ziua mult asteptata, cand 2 prieteni de-ai lui mi-au spus ca ma place.Nu mi-am putut lua gandul de la vorbele acestora.Ma intrebam daca este adevarat or not.Imi facusem o multime de sperante, iluzii, care aveau mai tarziu sa ma raneasca.Au trecut cateva luni aproape ca nu ma mai gandeam la el, toata lumea imi spunea ca nu ma merita, cunoscusem alti baieti, dar tot pe el il iubeam.Pana l-am vazut, urasc ziua aceea, l-am vazut cu o fata, IUBITA LUI! Nu stiam ce se intampla cu mine, ma uitam indurerata dupa ei.Imi reprosez mie ca am iesit din casa, mai bine stateam inchisa in casa cu iluziile si sperantele mele desarte, dar eram fericita! crying Imi cer scuze daca v-am plictisit! Acum, intrebarea e: Credeti ca as face mai bine daca l-as uita?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea asta e un chin, mai ales cand nu iti este impartasita...mi se pare o tampenie sa-ti pui amicii sa-i spuna unei fete ca o placi...dai dovada de lasitate, niciodata nu am suportat asta.

Iti faci rau singura daca te mai gandesti la el, ai ezitat sa-i spui in fata ca-l placi si de la chestia asta pornesc regretele...totusi, daca vroiai sa afli daca e adevarat ca te place puteai sa interactionezi mai mult cu el, [sa-i ceri un id de mess, unde puteati sa va cunoasteti mai bine].
Este dureros, intr-adevar sa-l vezi cu alta fata, ti se umple sufletul de ura, si te gandesti ca ai fi putut fi tu in locul ei, la bratul lui, doar ca nu ai avut curaj sa-i marturisesti ca-l placi.

Eu te sfatuiesc cum ma sfatuia sora mea mai mare : stai un timp singura, in camera sau intr-un loc care te face sa te simti in largul tau si te gandesti la el, incerci sa-i gasesti defectele si toate lucrurile rele si te resemnezi pur si simplu ca nu a fost sa fie...

Sigur e mult mai bine sa il uiti, dar u o sa fie usor deloc, decat daca ai vointa si tarie de caracter pentru a indeparta amintirea asta urata din sufletul tau.happy
eu, na, iti doresc numai bine si sa ai grija de tine happy!

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Da, cred ca cel mai bun lucru pe care il poti face este sa-l uiti. De ce? Pentru ca el nu te-a placut niciodata. Chiar daca prietenii lui ti-au spus ca el te place, ti-a spus el vreodata asta? Daca te placea, ti-ar fi spus asta si ar fi facut tot posibilul sa fie cu tine, dar el nu a facut asta. Eu chiar cred ca nu te merita si ca trebuie sa-l uiti. ^_^

| Marijuana a răspuns:

Papusaaa big hug priveste partea buna, nu totul e asa tragic.Tragic era daca murea cineva si tu ramaneai in urma cu iubirea pentru el.oh go on Plus de asta daca are prietena nu mai are rost sa te mai gandesti la el. Iubirea nu trece cu una` cu doua, mai ales daca-l iubesti cum ne-ai zis noua aici, dar merita totusi sa incerci sa-l uiti. Fa-ti prieten iesi cu el pe afara, iesiti cu grupul vostru de prieteni, distrati-va.
O sa fie bine big hug take care!

| annna a răspuns:

Da eu zc sa l uiti acum ca ai aflat ca are pr...mai sunt baieti st calmawinking

| Alle15 a răspuns:

Dragă,povestea ta este tragică.Eu te sfătuiesc sa-l uiţi pe tip, nu te merită, tu eşti o fată nu o cârpă pentru el.Lasă-l,si-asa prietenii lui te-au minţit cu. Oricum,sunt mulţi baieţi in lume si ai de unde alege, părerea mea! Eu zic să-l uiţi ca nu merită iubirea ta, mai ales dacă are jumătatea.Acum nu aştepta să se despartă de cealaltă şi tu să aştepţi în zadar după el. Ceao!

| Onutza14_4774 a răspuns:

Sincer da ai face bine daca alai uita...
Ar trebui sa te uiti mai atent in jurul tau s-ar putea sa fie vreun baiat care chair te place si sa fi cu el deaorece ar fi mai usor sa-l uiti pe el daca tiai face un alt prieten care sa-ti fie macar cat de cat simpatik
Bafta:*:*

| Ruxuletz a răspuns:

Buna. Stii...de multe ori nu poti sa ai tot ce iti doresti happy,da,e mai bine sa il uiti,incearca sa iti ocupi timpul cu altceva,de fata cu el fii indiferenta,cu zambetul pe buze,sa nu ti se vada suferinta. Va rasari si pe strada ta,candva, soarele! happy Pana atunci asteapta, nu te opri la o persoana care " iti intoarce spatele ", poate ca principiile lui nu erau legate de iubire...nu stiu,dar parerea mea e sa incerci sa il uiti, nu are rost, te chinui singura si nu ajungi la niciun rezultat.
Mult succes.

| mickey a răspuns:

Eu personal cred ca ai o poveste foarte dragutabatting eyelashesdar cel mai bine e chiar daca mai ai niste sentimente pentru el sa-l uiti.Dar sa nu-l accepti dupa ce se va dsparti de EA.CAci de fiecare data cand va aveape ALTA de va parasi dar tot la tine se va intoarce pentru a se afla in treaba. DAca la inceput nu a vrut...NU`i mai da sanse sa te prosteasca.[mi s`a intamplat crede-ma]Daca nu iti sunt de folos :S...[funda:Xlove struck]

| stafida_2468 a răspuns:

Trebuia sa vorbesti cu el.
poate te placea mai mult pe tine decat pe actuala prietena
SFAT DE LA UN BAIAT