| nonammme a întrebat:

saptamana viitoare mama are de gand sa ma duca la un control ginecologic pentru o ecografie... p.s am simptome de chist ovarian, dureri in zona apendicelui [ desi nu il mai am de 8 ani], dureri de spate, picior, pofta groaznica de mancare, m-am ingrasat mult in ultimele 3 luni.etc. As vrea sa stiu daca la acel ecograf se va vedea daca sunt sau nu virgina. Deci? Se vede sau nu? Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| trixiiie a răspuns:

Ecograful se face pe burtică. Îți pune un gel rece și își plimbă un aparat pe burtica ta, vede ce e înăuntru.
Nu are legătură cu vaginul, nu e control ginecologic.

| nonammme explică (pentru trixiiie):

In sfarsit o persoana care nu isi arunca ironiile pe aici printre raspunsuri! Multumesc ca existi ♥ Si multumesc si pentru raspuns kiss

5 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Pai hotaraste-te :control la ginecolog sau ecografie! Ca nu e acelasi lucru! Acuma indiferent de ce o sa-ti faca trebuie sa te preucupe sanatatea ta!

| nonammme explică (pentru Fatamuntilor):

Pentru a depista chisturile se face ecografie, nu se vad cu ochiul liber.

| AndyLavy a răspuns:

Daca iti face doar o ecografie nu are cum sa isi dea seama, dar posibil daca tot te duci la ginecolog sa iti faca si un consult general, iar acolo se vede.

| SorinTudor a răspuns:

La ecograf nu cred ca se vede, dar se poate observa cu ochiul liber daca mai ai sau nu himenul intact