| reborn4x3 a întrebat:

Buna scuzati categoria, care stie pe cat incepe scoala am auzit la radio ca pe 1, pe 15 nu se poate ca e intr-o vineri, pls imi ziceti?

Răspuns Câştigător
| airam a răspuns:

Anul scolar 2011-2012 nu mai incepe de pe 15 septembrie. O traditie veche de cand e scoala romaneasca se incheie, oficial, incepand de anul scolar viitor. Elevii se vor prezenta in prima zi de scoala pe data de 12 septembrie.Astfel anul scolar 2011-2012 va avea o durata mai mare decat precedentii. Va incepe pe 12 septembrie 2011 si se va termina pe 23 iunie 2012.
Regula va fi ca de acum incolo scoala sa inceapa intr-o zi de LUNI si sa se termine intr-o zi de VINERI.
Vacantele vor fi mult mai rare – practic elevii vor avea, incepand din toamna, doar trei vacante. Fata de patru pana acum.
sper ca ti-am fost de ajutor:* funda?big grin

11 răspunsuri:
| Angelique a răspuns:

Incepe pe 12 septembriehappy

| alexanelly a răspuns:

Buna incepe p 12big grin pupici

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Da,pe 12 incepem scoalacryingMai e pic si gata SCOALAcrying!

| jeleuriursuleti a răspuns:

Cum adica o veche traditie se incheie? doar n-a inceput mereu pe 15. mai mult pe 12, 13 etc.

| CiocolataTha a răspuns:

15 e lunihappy.dar cica incepem pe 12 care cade vinerilaughing).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 10 septembrie din cate am auzit. Cauta pe google, gasesti mai multe surse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici un caz pe 1 ca 1 cade joi si eu cred ca pe 12 ca este lunea, mai intereseaza-te pana atunci.Bafta!

| GeorgeGabriel a răspuns:

Scoala incepem pe 1crying

| roberta98cool a răspuns:

Din cate stiu eu pe 12. funda?

| pamparam20 a răspuns:

Pe 13 se incepe scoala happy

| elenutza93 a răspuns:

Pe 12 septembrie incepem.