| sebibutu a întrebat:

Bună seara. Am aproape 29 de ani, și, de 7 ani, din anul II de facultate, nu am mai avut nicio iubită. Sunt o persoana absolut normală, nici deștept dar nici prost, nici frumos dar nici urât, dornic de o relație stabilă.
Deși nu sunt deloc pretențios, deși am un servici, nu reușesc să îmi găsesc o jumătate.
Ce știu cu siguranță este că nu îmi place să fac primul pas, și că îmi place să fiu ușor dominat. Oare e normal? Să nu îmi spuneți că trebuie să mă schimb pentru că la vârsta mea nu este deloc ușor.
Mulțumesc anticipat pentru răspuns.

Răspuns Câştigător
| ContesaSiContele a răspuns:

Daca nu vrei sa te schimbi (faza cu primul pas)refuzi din prima sansa de a avea o relatie.
tu ce vrei acum,sa vina fetele la tine? sincer?
unele fete si poate majoritatea, nu stiu,asteapta primul pas de la un baiat, dar daca el astepata sa pice din cer!
stai tu mult si bine asa, daca nu faci primul pas ramai pana la 50 de ani singur sau mai rau.
de unde sa stie fetele ce calitati ai tu daca tu nu vorbesti nu faci primul pas nu,trece viata pe langa tine,reactioneaza
ce fete in ziua de azi fac primul pas? iti spun eu tupeistele,care probabil nu prea au chef de relatii stabile,c**vele,care nu-s bune nici in relatii scurte dar de durata,asa ca ce mai astepti,vezi ce fata iti place si dca nu are prieten si vb cu ea, fi macar prieten nu trebuie din prima sa te accepte o fata, sunt fete care mai si refuza acum trebuie sa stii ce cauti. succes si o schimbare este binevenita pentru toti

1 răspuns:
greece12
| greece12 a răspuns:

Poate ca sunt cei 7 ani de ghinion si tocmai au trecut!
Glumesc cumva,dar inteleg ca te framanti.
Iesi mai mult,socializeaza,nu-ti cauta iubita noaptea,iesi la film,la teatru,la concert,fa-ti mai multe cunostinte,impinge putin lucrurile si vei ajunge la rezultatul dorit.
Chiar daca spui ca nu te poti schimba,atunci cand situatia o va impune, te vei adapta situatiei, sunt sigura.
Cu rabdare si inteligenta problema ta va inceta sa existe.
Mult noroc!