| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, am făcut sex neprotejat cu iubita mea, țin sa menționez faptul ca nu am terminat. Intrebarea este următoarea, sunt șanse ca ea sa rămână însărcinată doar din ejacularea prematura? Ținând cont ca imediat după sex a fost la baie sa urineze și a făcut o spălătura.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sa rămână însărcinată doar din ejacularea prematura?"

se poate! A urina după, nu e o metodă anticoncepțională!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca intr-adevar este vorba de ''ejaculare prematura'' si nu de asa numitul lichid preejaculator, in acel caz acesta ajunge mereu in vagin pe toata durata actului sexual. Insa si in acest caz, sarcina poate sa ia nastere/sa se formeze, NUMAI in cazul in care in acel moment al intretinerii sexului, femeia este in una din zilele care apartin de PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual.
Femeia degeaba urineaza, fiindca urina NU trece si prin vagin incat sa si spele si sa elimine resturile de sperma sau lichid preejaculator.
Daca partenera ta de sex, in acel moment NU era in una din zilele apartinatoare perioadei fertile, se poate afirma ca numai in acel caz a fost/este cu totul IMPOSIBIL sa ramana insarcinata.

| bom56777 a răspuns:

Ieri am avut un contact protejat cu prietenul meu. La un moment dat am simțit un lichid (eu eram cu mâna acolo, îl.dirijam.pe.el). Am testat după prezervativele, nu e nimic spart. Actul a fost cam dureros, am sângerat (am văzut abia acasă). Ce am simțit eu să fii fost de la mine (scurgerea) sau sânge? Sau să fie în cel mai rău caz de la el... Deși el nu a ejaculat. Partea proastă e că aseară a fost ziua fertilă a mea. Am luat la 2 ore după act pastila de a doua zi (nu iau anticonceptionale)

| IulianaTarchil a răspuns:

Da, sunt.