| Chimilica a întrebat:

Am sa va povestesc continuarea din " romanul " meu. Dupa ce m-am bagat cu prietenul celui pe care il plac, el vezi doamne s-a indragostit ca prin minune de fosta mea prietena. Atunci mi-am dat seama ca am gresit, ca relatia mea cu prietenul lui este un esec total si m-am hotarat sa ma despart de el. Cel pe care il plac intra pe mess, ma intreaba ce fac, cum ma simt, etc. La un moment dat eu il rog sa ii spuna prietenului sau ca vreau sa ma despart de el, pentru ca mie imi era rusine sa ii spui, nu am facut-o intentionat. Totul s-a rezolvat cu despartirea mea.
Seara pe la 11 imi da add un id de fata, era fosta mea prietena dandu-se drept altcineva. Imi da web spunandu-mi : Accepta-l e urgent, ai vrea sa vezi asta! Ce vad eu? Fosta mea prietena cu cel pe care il plac.
Am inchis web-ul, am iesit de pe messenger si m-am bagat in pat. M-au sunat spunandu-mi sa ies la poarta pentru ca el ar vrea sa-mi spuna ceva, eu plangand am spus : Nu, lasati-ma in pace, nu vreau sa va mai vad niciodata!
A 2-a zii la scoala totul parea sa mearga bine, ma simteam mult mai bine decat seara. Pe la 10 si ceva el vine la mine spunandu-mi ca am pus eu pe nu stiu ce fata sa o bata pe fosta mea prietena, in fine doar m-a intrebat.
Intre timp aflu ca el a spus ca ma uraste, am ramas socata imi era asa scarba de el, il uram practic.
Pe mess seara l-am intrebat : Este adevarat ca nu ma placi?
La care el imi raspunde : Ar trebuii sa iti vezi de treaba, pentru ce ai facut azi nu o sa te iert sau ceva de genul. Eu nu facusem nimic, ma simteam oribil pentru ca eram nevinovata.
El a inceput sa se certe cu mine, sa imi vorbeasca urat. M-am enervat si pana la urma am inceput sa ne injuram. Si astazi nu l-am vazut deloc, nu a venit la scoala, nu stiu de ce.
Nu stiu ce sa mai cred. Toti cred ca el tine la mine, ca e gelos dar de ce m-a injurat pentru fosta mea prietena?
Vreau cat mai multe pareri.
Dau funda, multumesc frumos! :*

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pfuaiii. Telenovela! Nu iti bate capul si nu mai fi naiva. Nu mai asculta in gura la toti. Termin'o si cu baiatul ala si cu fata aia.Pur si simplu isi bat joc de tine.Nu te mai lasa calcata in picioare! Mai sunt baieti si te poti indragosti foarte usor de alt baiat asa cum te'ai indragostit si de el. Nu le mai da atentie.Dar daca tot te ataca fa'le jocul.in asa fel incat sa iesi in avantaj.Bate'ti si tu unpic joc distreaza'te pe seama lor...

2 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Doamne,cite probleme aduc miscarile astea hormonale...

| dora321 a răspuns:

Poate ca ori isi bate joc de tine, ori fosta ta prietena il convinge de anumite chestii...cu alte cuvinte ii baga in cap tampenii pentru a-l determina sa se certe cu tine. A m observat ca e vorba de "fosta" prietena. Nu crezi ca poate atunci cand v-ati certat ai ranit-o sau i-ai facut ceva pentru care acum vrea sa se razbune? Zic si eu,ca doar nu e nebuna sa iti faca rau fara motiv. Oricum, tot ce pot sa te sfatuiesc sa facieste sa vorbesti deschis cu el si daca tu crezi ca el e de vina comporta-te la fel ca el, dar daca ea e de vina fa-l sa-si dea seama pe cine are langa el... sper ca te-am ajutat