| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara. Am si eu o intrebare si as aprecia daca as primi niste raspunsuri mai serioase, pentru ca am observat ca unele persoane raspund doar ca sa se afle in treaba sau la misto...

Deci: Ma vad cu o fata cam de 1 luna. O plac, ma place, totul este bine si frumos. Doar ca sa spunem ca la un moment dat epuizam subiectele de discutie, mai spun si eu ceva, o mai intreb ceva si ea la fel.

In acel moment cand ramanem fara subiecte de discutie cum as putea proceda ca sa nu devina "un moment mort"? Eu sunt putin mai linistit, ea cumva intre. Chiar o plac foarte mult pe aceasta fata si imi doresc ceva serios cu ea.

Ceva idei cum sa umplem acel timp in care ramnem fara subiect de discutie?

Deci voi cum ati proceda in acest caz?

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Daca va placeti mult reciproc si sunteti ls varsta si maturitatea necesara, discutati desore casatorie, daca relatia nu e in vederea casatoriei va pierdeti vremea oricum.

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca sunt cateva miliarde subiecte pe care le puteti discuta si tu spui ca epuizati subiectele?
Orice subiect incepand cuL varsta voastra, hobby-uri, muzica preferata, sport preferat, vremea, razboiul din Ucraina, economia din Romania, emisiunea de aseara de la Tv, stirile dinChina, excursii preferate, anotimp preferat, carti citite, subiecte preferate de arta, pictura, design de interior, de haine, de pantofi, stil de par, de incretit, lungit, pensat, machiat, profesori de la scoala, colegii, intamplari hazlii, intamplari in familie si alte cateva milioane de subiecte.

| Emma30555 a răspuns:

Subiectele curg de la sine in principiu, dacă chiar nu sti in anumite momente de sa vorbesti pune intrebari despre ea, despre copilăria ei de exemplu, sau orbiți despre filme, normal astea vin de la sine e greu sa dau idei, trebuie sa va relaxați sa vorbiti natural, dacă sunteți tăcuți asta este te mai uiti pe telefon, îi arăți o poza, un banc

| Eireann a răspuns:

Nu am patit niciodata sa raman fara subiecte de discutie. Dar intreab-o despre ea - ce visa sa devina cand era mica, unde ar vrea sa treaiasca daca ar putea sa se mute oriunde etc In general oamenilor le place sa vorbeasca despre ei. Asa poate ajungi sa o cunosti mai bine si sa vezi modul cum gandeste.

| AntoniozNx a răspuns:

Cu ocazia "momentului mort" poti face primul pas, apropie-te de ea, fai eyes contact si fai primul pas, bafta!

| Sergiuu009 a răspuns (pentru AntoniozNx):

E facut de mult primul pas

| Bagocioatacufratii a răspuns:

Nu încerca să forțezi nota, momentele acelea de liniște sunt normale. Nu o face să se plictisească dar nu o fa nici să pară că tragi de ea si faci abuz de subiecte. Fi calm, puțin detașat, poartă-te normal si totul va fi ok. Încearcă să te apropii de ea și să te apropii de subiectul pe care vrei să îl discuți, relația dintre voi sau viitoarea relație, vorbiți despre ceva ce ar aduce asta in discuție si propune-i asta dacă crezi că si ea simte la fel? mult succes si încearcă doar să faci să pară cât mai natural, fără lucruri forțate?