| Daaanciu a întrebat:

am o mare dilemalaughing. vorbescu cu o fata care o plac si cred ca si ea ma place de ceva vreme, dar nu prea stiu ce sa vorbesc cu ea, adica am cam epuizat subiectele de discutie. eu astept ca ea sa gaseasca subiect, cred ca ea la fellaughing si nu facem nimic asa. am vorbit despre scoala, muzica, de astea. ce mai vorbesti cu o fata? ce subiecte sa mai gasesti? cel mai bun raspuns are fundawinking

Răspuns Câştigător
| ᵖᵘᶠᶠʸˡᶤᶜᶤᵒᵘˢˢ☠ a răspuns:

Păăi nu cred că aţi epuizat chiar toate subiectele.thinking Puteţi să jucaţi joculeţul ăla în care unul pune o întrebare şi celălalt răspunde şi tot aşa. Poţi să o întrebi de copilăria ei,de momente fericite, amuzante, clipe tensionate, alte pasiuni, aspiraţii.La naiba, poţi chiar s-o întrebi şi ce-a visat azi noapte.laughing Ideea e să fii inventiv. Pune-o să-ţi descrie locul perfect, bărbatul perfect, căsnicia perfectă. Poţi să te axezi pe toate cele trei axe temporale-trecut, prezent şi viitor. O să aprecieze intenţia şi va deveni mai activă în conversaţie. Succes happy

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poate ca inca nu esti pregatit sa cuceresti o fata. E ca la dans: baiatul conduce.

| miaupisicutza a răspuns:

Vorbeste despre ea, afla lucruri noi despre ea! Funda?